رئیس تیم پزشکی بیمارستان امام خمینی: در صورت برگزاری تجمعات کشتار کرونا عجیب و غریب می‌شود

هشدار رئیس تیم پزشکی امام خمینی (س) در خصوص خطر کشتار عجیب و غریب کرونا در صورت برگزاری تجمعات

مطالعات اخیر فاصله ایمن کرونا را ۲۶ متر هم ذکر کرده‌اند.

تمام تجمعات باید از بین برود.

 


وقوع انفجارهای شدید و متعدد در بیروت

خبرنگاران از انفجارهای متعدد و شدید در بیروت خبر می‌دهند.

به گزارش شبکه الجزیره انفجار بیروت در یکی از انبارهای مواد منفجره لبنان به وقوع پیوسته است. این شبکه در گزارش اولیه خود اعلام کرده بود انفجار در نزدیکی منزل نخست‌وزیر سابق لبنان رخ داده.

 


ملاقات سفیر استرالیا با شهروند استرالیایی زندانی در زندان قرچک

وزارت خارجه استرالیا گفته است که سفیر آن کشور با کایلی مور-گیلبرت، شهروند بریتانیایی-استرالیایی که به اتهام جاسوسی در ایران زندانی است ملاقات کرده است.

مور-گیلبرت در سپتامبر سال ۲۰۱۸ هنگام سفر به ایران بازداشت و به اتهام جاسوسی محاکمه و به ده سال حبس محکوم شد. محاکمه او به صورت مخفیانه صورت گرفته و او اتهامات علیه خود را کاملا تکذیب کرده است.

وزارت خارجه استرالیا گفته است که وضع سلامتی کایلی مور-گیلبرت مساعد است و او «به غذا، پزشک و کتاب دسترسی دارد.» در این بیانیه آمده است که سفارت استرالیا همچنان تلاش خواهد کرد تا مقامات ایرانی را قانع کند طبق قوانین بین المللی، اجازه ملاقات مرتب کنسولی با این زندانی را کسب کند.

کایلی مور-گیلبرت، در سال ۲۰۱۸ برای شرکت به یک کنفرانس علمی به تهران سفر کرده بود اما هنگام بازگشت، در فرودگاه دستگیر شد. او دو سال از ده سال محکومیت خود را در زندان اوین سپری کرده و به گفته دوستانش، مدتی را در حبس انفرادی گذرانده است. او در حال حاضر در زندان قرچک ورامین دوران حبس خود را سپری می‌کند./بی‌بی سی فارسیممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان در مشهد «مصوب شد»


تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی به‌روز شد

دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور از بازنگری در تعرفه خدمت تشخیص کووید۱۹ بر اساس آزمایش های مولکولی و PCR خبر داد به گفته او مقرر شد که تعرفه این آزمایش علاوه بر قیمت اعلام شده کیت تشخیصی از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی، در بخش دولتی حدود ۵۵ هزار تومان و در بخش خصوصی حدود ۱۱۸ هزار تومان باشد.

رضوی در خصوص پوشش بیمه ای داروهای “رمدسیویر” و “فاویپیراویر” خاطرنشان کرد: هنوز در مورد پوشش بیمه ای این دو دارو، بحثی نشده و اگر معاونت درمان وزارت بهداشت پس از تایید کمیته علمی ستاد کرونا، مصرف آن را تایید کرد، حتما در شورای عالی بیمه سلامت مطرح و تصمیم گیری می شود.


 احتمال دست داشتن یک شرکت مخابراتی در ترور سلیمانی

نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق به اتهام دست داشتن یک شرکت مخابراتی در ترور قاسم سلیمانی وابومهدی المهندس واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، فاضل جابر، نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه در واکنش به اتهام یکی از شرکت‌های تلفن همراه عراقی به دست داشتن در ترور سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: همه می دانند که شرکت های تلفن همراه به خصوص در زمینه امنیتی بدون نظارت دولت فعالیت می کنند بنابراین از متهم شدن شرکت مخابرتی عراقی به دست داشتن در ترور فرماندهان پیروزی متعجب نشدیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه تمام شرکت‌های تلفن همراه خارجی و داخلی بدون نظارت امنیتی فعالیت می کنند و اگر هم نظارتی باشد ضعیف و غیر جدی است‌.

پیش از این پایگاه خبری شفق نیوز به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرده بود که کمیته تحقیق در پرونده ترور ابومهدی المهندس و قاسم سلیمانی اتهاماتی را علیه یک شرکت مخابراتی عراقی مبنی بر دست داشتن در این ترور دریافت کرده است.

این منبع تاکید کرد: کمیته تحقیق در این پرونده اسناد و مدارکی را از برخی رهبران الحشد الشعبی به دست آورده است که بر اساس آن یک شرکت تلفن همراه متهم به دادن اطلاعات تلفن همراه یکی از همراهان المهندس در اختیار فرماندهی ارتش آمریکا در عراق شده است. /ایسنا

 ابتلا ۶۵۷ نفر از کادر درمان ایلام به کرونا

محمد کریمیان٬ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام٬ از ابتلای ۶۵۷ پرسنل بخش بهداشت و درمان به کرونا ویروس خبر داد.

به گفته او تعداد کل مبتلایان شاغل در استان ۱۴۸۸ نفر بوده که از این تعداد ۸۳۱ نفر در ادارات، بانک‌ها و شرکت‌ها، ۳۹۷ نفر در حوزه بهداشت و درمان (بهداشت ۲۶۰ نفر و درمان نیز ۳۹۷ نفر) به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

محمد کریمیان افزود که با بیان اینکه ۵۵ درصد از مردان و ۴۵ درصد از بانوان به کرونا مبتلا شده‌اند، بیان داشت: ۵۸ درصد فوتی‌ها مرد و ۴۲ درصد آنان زن بوده‌اند و از نظر سنی نیز بیشترین گروه سنی مبتلایان به کرونا بین ۲۰ تا ۴۹ سال و میانگین سنی مبتلایان ۴۵/۲ سال بوده است./ایلناگذرنامه‌‌های «گردشگری و زیارتی» تا اطلاع ثانوی مسدود شدند

حسن نوریان٬رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امورخارجه٬ اعلام کرد که گزینه های روادید گردشگری و زیارتی تا عادی شدن شرایط در فهرست روادیدهای سامانه روادید الکترونیکی کشور غیرفعال شد.

به گفته او ‏با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و توصیه های سازمان جهانی بهداشت مبنی بر پرهیز از سفرهای غیر ضروری؛ گزینه های روادید گردشگری و زیارتی تا عادی شدن شرایط در فهرست روادیدهای سامانه روادید الکترونیکی کشور غیر فعال گردید. انشاءالله بعد از عادی شدن شرایط گزینه‌های مذکور مجددا فعال خواهد شد./عصر ایران


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول