حضور مینو خالقی در هاله ای از ابهام

ضیافت شام ریس جمهور به افتخار منتخبین ملت

زیتون-محمدرضا تابش، نماینده اصلاح‌طلب مجلس از برگزاری ضیافت شام رییس‌جمهور برای منتخبان مجلس دهم خبر داد.

ایسنا خبر داد که منتخبان مجلس دهم شنبه شب به دعوت رییس‌جمهور و برای صرف شام مهمان پاستور خواهند بود. از حضور مینو خالقی منتخب سوم مردم اصفهان در این ضیافت خبری در دست نیست.
در روزهای گذشته رییس دولت یازدهم و معاون پارلمانی رئیش جمهور بر روند قانونی بررسی اعتبارنامه نمایندگان در مجلس تاکید کرده اند.
محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت نیز در جلسه امروز با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت منتخب مردم اصفهان توضیح داد که در این زمینه اختلاف حقوقی میان دولت و شورای نگهبان وجود دارد. به گفته او دولت معتقد است که مستندات قانونی هم دارد که بررسی اعتبارنامه منتخبان در ید مجلس است و در این مورد هم مجلس باید اظهارنظر کند.نوبخت در خصوص سابقه چنین وضعیتی در گذشته گفت:« من در سال ۶۷ نماینده بودم و موردی شبیه این مساله درباره نماینده‌ای مطرح بود و عکس‌هایی را درباره‌اش منتشر کرده بودند. در آن زمان اعتبار نامه آن نماینده صادر شد؛ در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و مجلس به اعتبارنامه‌اش رای داد.»
ایسنا نوشت که سخنگوی دولت در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران گفته است« ما فکر می‌کنیم نظر حقوقی دولت متقن است و این پرونده باید در مجلس مطرح شود و مجلس اظهارنظر کند. نظر رییس جمهور این است و ان شاالله وزارت کشور هم در این باره اقدام خواهد کرد.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب