نامزدهای نهایی انتخابات ۲۰ بهمن مشخص می‌شوند

زیتون- لیست نهایی نامزدهای انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.

سیامک ره‌پیک، عضو شورای نگهبان و سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، خبر داد که در حال حاضر در مهلت قانونی بررسی صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان قرار داریم.
او در مصاحبه با تسنیم از اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان تا بیستم بهمن‌ماه خبر داد. وی همچنین افزود:« نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری تا بیستم بهمن پایان می‌یابد و اعلام خواهد شد.»

او پیشتر خبر داده بود که با بررسی شکایات داوطلبان در شورای نگهبان،۱۵۰۰ داوطلب به آمار ۴۰درصدی تائید صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس اضافه شده است.

13920301000587_PhotoA

اسامی افراد تایید صلاحیت، رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان ساعت ۴ صبح امروز در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.

شورای نگهبان در اولین مرحله بررسی صلاحیت داوطلبانی که از سوی هیئت‌های اجرایی تایید صلاحیت شده بودند، تنها ۴۰ درصد آنها را تایید کرد. این رویکرد شورای نگهبان از سوی بسیاری از چهره‌های شاخص اصلاح طلبان مورد نقد قرار گرفت. اما در نهایت پس از در خواست بازنگری نامزدهای رد صلاحیت شده و رایزنی های وزارت کشور و احتمالا اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری، ۱۵ درصد دیگر از داوطلبین (حدود ۱۵۰۰) نفر، به تعداد تایید صلاحیت شده‌های این انتخابات افزوده شد.

مطابق قانون٬ لیست جدید افراد تایید صلاحیت شده از سوی وزارت کشور در اختیار فرمانداری‌ها و استان‌داری های سراسر کشور، برای ابلاغ به داوطلبین قرار می‌گیرد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »