کرونا در گیلان؛ بیمارانِ سرگردان و کمبود امکانات

زیتون– ویروسِ کرونا وضعیتِ استان گیلان  را بحرانی کرده‌ است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس، در رابطه با وضعیت استان گیلان و به‌ویژه رشت گفت که از نظر شیوع ویروس کرونا در استان‌های مختلف ایران «بحرانی‌تر از سایر مناطق درگیر» است و «تمام بیمارستان‌های رشت پُر از بیماران مشکوک به کرونا است.»

او آمارهای رسمی اعلام‌شدهٔ درگذشت بر اثر کرونا در ایران را «چیزی شبیه شوخی» عنوان کرد و افزود: «از رسانه‌ها درخواست می‌کنم بیشتر به گیلان بپردازند. چون وضعیت گیلان بسیار وخیم‌تر از قم و حتی دیگر نقاط ایران است.»

نماینده رشت با درست ندانستن آمارهای رسمی در ادامه گفت: «کادر درمان بیمارستان‌های گیلان از کمبود شدید امکانات اولیه در رنج هستند.»

جعفرزاده ایمن‌آبادی اضافه کرد: «وضعیت به‌گونه‌ای است که در حال حاضر بر سر در بیمارستان رازی، که به‌عنوان مرکز اصلی پذیرش بیماران کرونا در گیلان در نظر گرفته‌شده بود، نوشته‌اند به دلیل پُر شدن ظرفیت، بیماران جدید را پذیرش نمی‌کنند.»

او تأکید کرد که «مسئولان امر تمام واقعیت ماجرا را هم بیان نمی‌کنند» و افزود که «براساس شواهد و قرائن و اطلاعاتی که به ما رسیده تعداد افراد درگیر و فوت‌شده براثر این بیماری بیشتر از رقمی است که اعلام می‌شود.»

این نماینده مجلس همچنین از «دفن غیربهداشتی افراد فوت‌شده بر اثر کرونا در روستاهای گیلان» خبر داد و اضافه کرد «در حالی که طبق گزارش‌های دهیاران و اعضای شوراهای روستا تعدادی از مردم روستاهای گیلان با علائم مشابه کرونا طی این مدت فوت کرده و بدون آنکه علت فوت آن‌ها ثبت شود، دفن شده‌اند.»

در شبکه‌های اجتماعی کاربران محلی تصویر دقیق‌تری از شرایط این استان را به تصویر می‌کشند.

 

 

 

 

این درحالی که آمارهای مسئولان بیانگر سفرهای قابل توجه در روزهای گذشته به کانون آلودگی کرونا یعنی گیلان است و بندر انزلی از جمله مناطق مقصد مسافران بوده است چنانکه سخنگوی شورای سلامت انزلی امروز گفت: «با هماهنگی دادستان وضعیت انزلی در خصوص شیوع ویروس کرونا قرمز اعلام می شود، با توجه به افزایش آمار مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در انزلی، شهروندان در جهت کمک به مهار این ویروس خطرناک، به هیچ عنوان از خانه های خودخارج نشوند.»

همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که مدارس شهر رشت را به منظور بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا تخلیه کرده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »