علی ربیعی٬ سخنگوی دولت٬ به کرونا مبتلا شد

آفتاب‌نیوز، خبر داد که علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است.

علی ربیعی، سخنگوی دولت و ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوالات خبرنگاران در خصوص بیماری کرونا پاسخ داده بودند.

بعد از اینکه تائید شد حریرچی به ویروس کرونا مبتلا شده است، آقای ربیعی نیز تست کرونا داده و براساس گزارش‌ رسیده به آفتاب‌نیوز، نتیجه آن مثبت اعلام شده است.

این خبر البته از سوی دفتر سخنگوی دولت تکذیب شده است.رییس جمهوری: توطئه دشمنان ماست که به بهانه کرونا کشور را به تعطیلی بکشند


آمار مبتلایان به کرونا بالاتر می‌رود

مهرزاد لطفی٬ رییس دانشگاه علوم پزشکی فارس٬ تایید کرد که «نتایج اولیه آزمایشات سه بیمار مشکوک به کرونا در فارس مثبت اعلام شد.»

لطفی افزود: «۴٠٠ مورد بستری در بیمارستان استان در این خصوص وجود دارد که از این میزان ٢٠ نمونه در فارس تست شده و ٣٩ مورد نیز به تهران ارسال شده است.»

عباس نیکروش٬ رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه در استان مرکزی نیز تایید کرد که «۲ خانم سالمند که بر اساس نتایج قطعی آزمایش ها مبتلا به کروناویروس بودند، در بیمارستان‌های این شهر جان خود را از دست دادند.»نگرانی از شیوع کرونا در زندان‌ها

محمود صادقی٬ نماینده مجلس امروز ضمن اعلام خبر ابتلای به کرونا خطاب به رییس قوه قضاییه نوشت: «آقای رییسی خانواده‌های زندانیان امنیتی و سیاسی تقاضا دارند برای جلوگیری از شیوع بیماری به زندانیان امنیتی و سیاسی مرخصی بدهید تا کنار خانواده‌ها این اپیدمی را پشت سر بگذارند.»

پیش از این نیز خانواده‌های زندانیان موسوم به ۱۴ نفر، در نامه‌ای خطاب به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، خواستار نجات فوری زندانیان از «خطر ویروس کرونا» از راه آزادی یا مرخصی آنها شدند.

در این نامه از قوه قضائیه خواسته شده زندانیان «سیاسی و عادی» به‌ویژه زنان زندانی را آزاد کرده یا به آنها مرخصی دهند و «کلیه زندان‌های کشور را فورا قرنطینه» کنند.

در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی اخبار تائیدنشده‌ای مبنی بر شیوع ویروس کرونا در برخی زندان‌های ایران از جمله زندان اوین و زندان کرج منتشر شده بود.

در همین زمینه علیرضا روشن که اخبار مربوط به دراویش گنابادی را منتشر می‌کند، در صفحه توئیتر خود نوشت: «کرونا به زندانی مرکزی کرج رفته است. زندانیان ممنوع‌الملاقات شده‌اند. بند زندانیان سیاسی و عقیدتی را به دلیل نزدیکی به بهداری به قرنطینه مبتلایان تبدیل کرده‌اند.»
۹۵ مورد ابتلای قطعی به کرونا؛ معاون وزیر بهداشت کرونا گرفت

کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت، شمار قربانیان کرونا در ایران تا ظهر روز سه‌شنبه، ششم اسفند، را ۱۵ نفر اعلام کرد. شمار مبتلایان قطعی به کرونا در کل کشور نیز ۹۵ نفر اعلام شد.

در همین رابطه تست کرونای علیرضا وهاب‌زاده٬ معاون وزیر بهداشت٬ نیز مثبت اعلام شد.ضیا نبوی بازداشت شد

ضیا نبوی، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی٬ باداشت شد.

او عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و عضو فعلی انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش دانشگاه علامه بازداشت شد.
این بازداشت صبح امروز سه‌شنبه،۶ اسفند در منزل مسکونی وی در تهران انجام شد.
حکم بازداشت این فعال سیاسی از سوی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای مقدس زندان اوین صادر شده است. از نهاد بازداشت کننده هنوز خبری در دست نیست.
بازداشت ‌کنندگان در پی مراجعه به منزل این زندانی سیاسی سابق و تفتیش اموال شخصی وی و به هم ریختن منزل اقلامی را ضبط و او را بازداشت کرده‌اند.
ضیا نبوی از زندانیان بعد از انتخابات سال ۸۸ است که در خرداد سال ۱۳۹۶ بعد از ۸ سال و نیم از زندان آزاد شده بود./کانال تلگرامی دانشجویان متحدکرونا به مراجع تقلید شیعیان رسید

در پی درگذشت مجتبی فاضلی مسئول اجرایی و مالی دفتر شبیری زنجانی بر اثر بیماری کرونا کلیه اعضاء دفتر و بستگان وى تحت قرنطینه قرار گرفته‌اند تا مورد معاینه و در صورت لزوم آزمایش قرار بگیرند.

مجتبی فاضلی خواهرزاده شبیری زنجانی و نیز خاله زاده میرمحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است

در پی ابتلای مجتبی فاضلی٬ اعضای خانواده و دفتر شبیری زنجانی نیز در قرنطینه قرار گرفته‌اند./امتدادابتلای دانشجوی خواجه نصیر به کرونا

خشنود دانشجویی٬ معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی٬ ابتلای یکی از دانشجویان این دانشگاه به کرونا را تایید کرد.

او افزود: «ما نیز از همان موقع که موضوع مطرح شد به دوستان و هم اتاقی‌های او اعلام کردیم که مراقب باشند و آنها نیز به دکتر مراجعه کردند. همچنین خوابگاه این دانشجو تحت کنترل است. البته همه خوابگاه‌ها تخلیه و ضدعفونی شده است.»/ایلناتعطیلی هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری از وحشت کرونا

هشت‌مین جلسه رسمی دوره کنونی مجلس خبرگان که قرار بود در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ در تهران برگزار شود به دلیل شیوع کرونا لغو شده و تا زمان دیگری برگزار شود./روزآروز


شروع سیل در استان لرستان


نگرانی سازمان بهداشت جهانی از نحوی شیوع کرونا در ایران

تِدروس آدهانوم٬ رییس سازمان جهانی بهداشت٬ شیوع ویروس کرونا در سطح ملی در برخی کشورها از جمله ایران را نگران‌کننده خواند. به گفته او میزان شیوع بیماری در ایران٬ کره جنوبی و ایتالیا را نگراه کننده خواند.

رییس سازمان جهانی اما اعلام کرد که هنوز میزان شیوع این ویروس به سطح بین‌المللی و مرحله جهان‌گیری نرسیده است.

تِدروس آدهانوم در ادامه گفت: «در حال حاضر شاهد شیوعِ لجام‌گسیخته ویروس کرونا نیستیم، و بیماری شدید و مرگ در سطحی گسترده را نمی‌بینیم.»

به گفته رییس سازمان جهانی بهداشت، آنچه قابل مشاهده است همه‌گیری و سرایت این ویروس در نقاط مختلف جهان است./رادیو فردا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول