اعتراض تعدادی از زندانیان سیاسی به ضرب‌ وشتم نرگس محمدی

زیتون– تعدادی از زندانیان سیاسی در نامه‌ای خطاب به مسولان قوه ‌قضاییه ضمن محکوم نمودن برخوردهای صورت گرفته با زندانیان سیاسی به ویژه نرگس محمدی در روزهای اخیر، نسبت به تداوم خشونت‌ها نسبت به زندانیان سیاسی هشدار دادند.

این نامه را کانال تلگرامی «جامعه نو» منتشر کرده است.
در این نامه آمده است: «در طول پنج‌ماهی که از ریاست ضیایی بر زندان اوین می‌گذرد، شاهد ایجاد مشکلات زیادی برای زندانیان‌ سیاسی و بروز برخی تنش‌ها در سطح این زندان بوده‌ایم. آخرین نمونه آن برخورد وحشیانه رئیس زندان اوین، با خانم نرگس محمدی و ضرب و شتم ایشان و تبعیدش به زندان زنجان است.»

نویسندگان نامه در ادامه تاکید کرده‌اند: «پیش از آن نیز مدیریت فعلی این زندان با بی‌اعتنایی به درخواست‌های زندانیان سیاسی و عدم پیگیری مطالبات برحق آنها تلاش داشته است که مدیریت مشت آهنین را بر این زندان حاکم نماید. بی‌توجهی به وضعیت بیماری برخی از زندانیان سیاسی و تبعید فرهاد ‌میثمی به زندان رجایی‌شهر در پی اعتراض به نحوه اداره زندان، از آن جمله است.»

در ادامه این نامه آمده است: «ما جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین ضمن محکوم نمودن اعمال خشونت نسبت به زندانیان سیاسی و به ویژه برخورد وحشیانه با خانم نرگس محمدی به مسئولان قوه قضاییه هشدار می‌دهیم که ادامه مدیریت ضیایی بر زندان اوین منجر به بروز تنش‌های بیشتری در این زندان شده و مسئولیت عواقب آن بر عهده آنهاست.»

این نامه را مجید آذرپی، محمد حبیبی، سهیل عربی، سعید شرفی‌نسب، محمدرضا مرادی، حامد آیینه‌وند، محمدکریمی، محسن حاجی‌محمدی، میثم عباسی، حمید کاشانی، یوسف آریان‌مهر و محمدرضا معمارصادقی  امضا کرده‌اند.

نرگس محمدی به همراه ۷ تن دیگر از زندانیان سیاسی زن  از روز شنبه ۳۰ آذرماه در همبستگی با قربانیان اعتراضات آبا‌ن‌ماه تا چهلم آنان دست به اعتصاب زده بودند. مسئولان زندان اوین برای برهم زدن این اعتصاب نرگس محمدی را به  زندان زنجان منتقل کردند. او پس از انتقال به زنجان، با انتشار نامه‌ای اعلام کرد که هنگام انتقال، رییس زندان اوین با همراهی افراد دیگر او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌ است.

روز گذشته (شنبه) مسئولان زندان اوین  ضرب و شتم نرگس محمدی هنگام انتقال به زندان زنجان را رد کردند. برادر  نرگس محمدی خبر داد که به دنبال انکار ضرب و شتم نرگس توسط غلامرضا ضیایی، خواهرش روز شنبه ۷ دی‌ماه  آثار جراحت‌های وارد شده به بدنش را در پزشکی قانونی ثبت کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »