زیتون– محمدعلی نجفی٬ شهردار سابق تهران به زندان محکوم شد.

حمیدرضا گودرزی، وکیل محمدعلی نجفی، متهم به قتل همسر دومش، امروز (چهارشنبه) از صدور حکم دادگاه برای موکلش خبر داد.

به گفته وکیل نجفی خبر داده، دادگاه قتل میترا استاد، همسر نجفی را «عمد» تشخیص داده، اما این رای هنوز به وی ابلاغ نشده است.

خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه٬ اما در همین زمینه نوشت: «گفته می‌شود نجفی به ۷.۵ سال حبس محکوم شده که شش سال آن قابل اجراست.»

گودرزی در گفتگو با خبرگزاری مهر تایید کرده بود: «تشخیص و ادله ما بر غیر عمدی بودن قتل است» و «اگر مسائل حبس و یا غیره مطرح باشد قطعا ما به حکم صادره اعتراض خواهیم کرد.»

او همچنین رضایت خانواده مقتول در حکم دادگاه را تنها در زمینه توقف حکم قصاص موثر دانسته و اضافه کرد که دادگاه با «نگاه به قتل عمد، حکم داده است».

میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران، در خردادماه سال جاری با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز آقای نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

در کیفرخواست، اتهامات نجفی «قتل عمد»، «ایراد صدمه غیرموثر در قتل» و همچنین «نگهداری اسلحه غیرمجاز» عنوان شده بود.

شهردار پیشین تهران، به اتهام قتل همسر خود، به قصاص محکوم شد که در نهایت خانواده میترا استاد از اجرای حکم قصاص صرف نظر کردند.

نجفی همچنین به اتهام نگهداری اسلحه غیرمجاز به دو سال زندان محکوم شده است.

پیشتر یک بار دیوانعالی کشور حکم محکومیت محمدعلی نجفی در پرونده قتل همسرش میترا استاد را نقض کرد.

محمدعلی نجفی پیش از آن در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و در قتل عمدی میترا استاد گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شده بود البته اولیای دم مقتول از همان زمان اجرای حکم گذشت کرده بودند.

بازگشت به صفحه اول