روحانی خطاب به استانداران: از خانواده‌های آسیب دیده در اعتراضات اخیر «دلجویی کنید»

حسن روحانی، رییس جمهوری٬ در دیدار با استاندران از آنها خواست که به دیدار «خانواده ها و افراد آسیب‌دیده» در جریان اعتراضات آبان بروند.

رییس جمهوری گفت: «حتما استانداران با سرکشی به خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده به کمک آنان شتافته و از خانواده‌های حادثه‌دیده دلجویی کرده و حداکثر کمک و همراهی را با آنان داشته باشند.»/ایلنادفاع محمدرضا عارف از «اینترنت ملی»

محمدرضا عارف٬‌ رییس فراکسیون امید مجلس٬ گفت: «استفاده از پیام‌رسان داخلی ازنظر ملاحظات امنیتی و اینکه همه اطلاعات را حتی الامکان درداخل کشور نگهداری کنیم قطعاً جزو اولویت های اصلی است.»

رییس شورای عالی اصلاح طلبان افزود: «شبکه ملی اطلاعات هم جزو دغدغه های ما است.»/روزآروزوعده دولت برای انتشار آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، وعده داد که به زودی «به تفکیک استان‌ها و علت» آمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ اعلام خواهد شد.

او گفته است این آمار «فله‌ای» نیست و «صادقانه» خواهد بود و مدعی شده «که تعداد مجروحان نیروی انتظامی بیشتر از مجروحان عادی است».

به گفته ربیعی، دولت تاکنون به درخواست شورای عالی امنیت ملی این آمار را منتشر نکرده، ولی به زودی با هماهنگی قوه قضاییه و وزارت کشور این آمار اعلام می‌شود.

بر اساس آخرین آماری که وب‌سایت کلمه منتشر کرده است، تعداد کشته‌شدگان این اعتراض‌ها حداقل ۳۶۶ نفر بوده‌ است./ایرنامشخص شدن شرط استراماچونی برای برگشت به استقلال

فدریکو پاستورلو، مدیربرنامه های آندره‌آ استراماچونی٬ گفت: «اگر باشگاه دقیق و با سند اثبات کند که به تعهدات خود پایبند خواهد بود، آندره‌آ آماده است تا به تیم برگردد.»

او در رابطه با اتفاقات پیش آمده بعد از رفتن این مربی ایتالیایی افزود: «حمایتی که بازیکنان و هواداران استقلال در روزهای اخیر داشتند فوق‌العاده خوب بود و آندره‌آ را حسابی احساساتی کرد. تصمیم آندره‌آ برای رفتن از استقلال تصمیمی بود که از مدت‌ها پیش روی آن فکر شده بود و ناگهانی نبود.»

مدیربرنامه‌های سر مربی تیم استقلال ادامه داد: «آندره‌آ به خاطر امضای قرارداد با تیم دیگری این کار را نکرد بلکه به خاطر عمل نکردن باشگاه استقلال به تعهدات خود در قرارداد، این تصمیم گرفته شد و باشگاه هنوز هم اشاره‌ای به تعهد دوباره به مفاد این قرارداد نداشته است. آندره‌آ آماده است که به تیم برگردد اگر باشگاه دقیق و با سند اثبات کند که به تعهدات خود پایبند خواهد بود.»/ایسناوزیر بهداشت: کمبود دارو نداریم

سعیدی نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی٬ تاکید کرد: «با وجود توطئه دشمنان برای ایجاد بحران، امروز کمبود مهمی در عرصه دارو و درمان برای مردم کشور نداریم.:

نمکی در حاشیه بازدید از مراکز درمانی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود که کمبود دارویی امروز کشور نسبت به پارسال کاهش داشته و به یک‌ سوم رسیده است.

با از سرگیری تحریم های نفتی و بانکی آمریکا علیه ایران، نگرانی هایی در مورد بروز کمبود کالاهای اساسی از جمله دارو و غذا بروز کرد و مقامات دولت ایران در موارد متعدد دولت آمریکا را به ایجاد کمبود دارو به منظور فشار بر بیماران متهم کرده اند. مقامات آمریکایی گفته اند که دارو و مواد غذایی مشمول تحریم های آنها نیست./ایرنا


سخنرانی سعید جلیلی برای صندلی‌های خالی به مناسبت روز دانشجو


سردارجعفری: تنها راه خروج مردم از بن‌بست تغییر انتخاب‌هایشان است

محمد علی جعفری٬ فرمانده سابق سپاه٬ تاکید کرد که تنها راهی که مردم را از این بن بست خارج می کند تغییر رویکرد مردم در انتخاب هایشان است.

مسئول قرارگاه بقیه الله تصریح کرد: «به نظر من خواست رهبر انقلاب این است که جوانگرایی تنها راه برون رفت از این مشکلات است. تنها راهی که مردم را از این بن بست خارج می کند تغییر رویکرد مردم در انتخاب هایشان است.مردم هیچ چاره ای ندارند جز اینکه به سمت نیروی جوان مسلمان انقلاب مجاهد بروند که پشت سر رهبری مشکلات مردم را یکی پس از دیگری حل کنند.»/خبرگزاری تسنیم


حمید بقایی در بیمارستان روانی بستری شد


احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید

احمد توکلی٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جنگ جهانی دوم و آنچه در ایالات متحده آمریکا در راستای حمایت از گرسنگان جامعه رخ داد، گفت: «کوپن در سال ۱۹۳۰ در آمریکا به منظور حمایت از اقشار ضعیف جامعه و گرسنگان وارد مقوله اقتصادی و اجتماعی جامعه شد.»

او افزود: «باید توجه کرد که دریافت کنندگان کوپن‌های غذا همواره افرادی ثابت نبودند. جامعه به توانمندی نزدیک می شود و تعداد دریافت کنندگان کوپن غذا نیز در طول سال‌ها کاهش پیدا می‌کند.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بیش از ۴۷ میلیون نفر در ایالات متحده از کارت هوشمند غذا استفاده می کنند، ادامه داد که کلیساها و مراکز مردم نهاد در حمایت از مردم نیازمند همواره در کنار دولت و در واقع بازوی اجرایی برای بهبود شرایط اجتماعی هستند؛ از همین رو پیشنهاد می شود چنین شیوه هایی در ایران نیز اجرا شود.

به گفته وی مساجد نیز در ایران می توانند در توزیع کارت هوشمند غذا بازوی اجرایی باشند./ایسنا


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول