آمار قربانیان آنفلوآنزا در ایران به ۸۱ نفر رسید

در پی شیوع آنفلوانزا در ایران، وزارت بهداشت از رسیدن آمار قربانیان این بیماری از ابتدای مهرماه تا کنون به ۸۱ نفر خبر می دهد.

علیرضا رییسی٬ معاون وزیر بهداشت٬ گفت که هفته گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به آنفلوانزا در کشور جان خود را از دست دادند و تلفات این بیماری از اول مهر امسال تا کنون به ۸۱ نفر رسیده است.

بنابه گفته او از روز ۹ تا ۱۶ آذر امسال هشت هزار و ۳۳۳ نفر به دلیل این بیماری به مراکز درمانی مراجعه کردند که نیمی از این افراد به خاطر شدت بیماری تنفسی نیاز به بیش از دو روز بستری شدن در بیمارستان داشته‌اند.

پیش از این نیز گزارش شده بود که بیش از چهار هزار نفر از مبتلایان در هفته های گذشته در بیمارستان بستری شدند./ایلنانماینده مجلس: درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین مردم توزیع نشده

مهرداد لاهوتی٬ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس٬ خبر داد که درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین مردم توزیع نشده است.

او در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به رییس جمهور گفت: «حادثه تلخ بنزین نباید اتفاق می‌افتاد اما اتفاق افتاد. خود شما بارها گفتید که درآمد حاصل از این افزایش قیمت را بین مردم توزیع می‌کنید. من از مجلس می‌خواهم که این موضوع را به جد دنبال کند؛ زیرا این اتفاق نیفتاده است.»/ایسنا


ستاد مبارزه با مواد مخدر: اعتیاد در ایران یک توطئه سازمان‌یافته است


کاهش ۸۰ درصدی بودجه فعالیت‌های قرآنی

ودجه فعالیت‌های قرآنی سال ۱۳۹۹ به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از سوی حسن روحانی، رییس‌جمهوری٬ به مجلس پیشنهاد شده که در مقایسه با بودجه سال جاری ۸۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

البته بودجه قرآنی سال ۱۳۹۸ هم از سوی دولت به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده بود اما با پیگیری برخی نمایندگان سازمان برنامه و بودجه آن را به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش داد که البته فعلاً ریالی از آن پرداخت نشده است.

بودجه قرآنی از سال ۱۳۹۰ با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در ایران آغاز شد./باشگاه خبرنگاران جوانشورای شهر تهران: روزانه ۱۵ نفر به دلیل آلودگی هوا می میرند

شهربانو امانی٬ عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران٬ خبر از آن داد که روزانه ۱۵ نفر در پایتخت به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

او در این رابطه گفت: «نفس تهران به شماره افتاده و از این اینکه تهران شهری برای همه باشد فاصله گرفته‌ایم چراکه روزهایی اخیرا برای مردم تهران سپری شد که اکثر مواقع هوای ناسالم داشت.»

امانی ادامه داد: «تهران شهر ماشین و پارکینگ خودروها شده است و دیگر نه تنها شهری برای افراد معمولی نیست بلکه برای افراد معلول و سالمند نیز پیش‌بینی‌های درستی انجام نگرفته است.»/ایسناافزایش عوارض خروج از کشور

عوارض خروج از کشور در سال آینده ۲۶۴ هزار تومان اعلام شد .

بر اساس مفاد پیش بینی شده رد لایجه بودجه سال اینده عوارض خروج برای هر نفر برابر با ۱۶۴ هزار تومان است. عوارض خروج برای زائرین حج تمتع و عمره نیز برابر با ۱۳۲ هزار تومان تعیین شده است .

در صورت تصویب مجلس عوارض خروج هوایی برای زائران عتبات عالیات جز در ایام اربعین ۴۵ هزار تومان و عوارض خروج زمینی و دریایی برای این دسته از زائران در ایامی جز ایام اربعین ۱۵ هزار تومان تعیین شده است .

در سال جاری عوارض خروج برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان و عوارض خروج زائرن حج تمتع، عمره و عتبات عالیات برابر با ۱۱۰ هزار تومان تعیین شده بود.

در سال جاری مقرر شد ارقام تعیین شده به ازای سفر دوم ۵۰ درصد و به ازای سفر سوم به بعد صد در صد افزایش یابد./ایلنا


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول