زیتون- سیدهاشم بنی هاشمی در مورد حادثه شکنجه شدن یک زن و دخترانش  توسط همسرش به مدت ۲۱ روز در مشهد گفت که در جریان جزییات این مطلب نیست. او تایید کرد که سرنوشت این زن و دخترانش در رسانه‌ها خوانده است، اما در مورد جزئیاتش نمی‌تواند اظهار نظر کند.

وی در مورد اینکه جزییات این حادثه در رسانه عنوان شده است، گفت:« در رسانه‌ها خیلی چیز‌ها می‌نویسند؛ که همه‌ آنها درست نیست، من اگر اطلاعاتی از منبع اصلی داشتم؛ توضیح می‌دادم، من به رسانه‌ها کاری ندارم.»

بنی هاشمی در پاسخ به این سوال ایلنا که چرا با وجود ابعاد وحشتناک این واقعه و جریحه‌دار شدن احساسات مردم این مساله توسط نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی پیگیری نشده است؟ توضیح داد:« اخبار و اطلاعاتی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، یکی دو مورد نیست؛ صد‌ها مورد حوادث و اتفاقات مختلف عنوان می‌شود، مراجع پیگیری این موضوعات، دستگاه‌های قضایی و انتظامی است.»

وی ادامه داد:« کار ما این نیست که اقدام عملی انجام دهیم. ما در دستگاه اجرایی نیستیم و در نهاد قانونگذاری هستیم، همچنین اگر هم نارسایی باشد از طریق اهرم نظارتی پیگیری می‌کنیم.»

این نماینده مجلس توضیح داد که:« من باید تحقیق بیشتری انجام دهم، اگر اطلاعاتی بدست آوردم که لازم بود؛ اقدام کنم، این کار را انجام می‌دهم.»

بازگشت به صفحه اول