قوه قضاییه ادعای دولت را تکذیب کرد؛ لوایح ضد پولشویی تصویب نشدند

زیتون– قوه قضائیه ساعتی پیش ضمن صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که ادعای تصویب لوایح پولشویی در جلسه سران قوا با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس این قوه، «کذب» است.

بیانیه قوه قضائیه ساعاتی پس از آن منتشر شد که محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی، اعلام کرد که سه لایحه مرتبط با پولشویی «در جلسه سران سه قوه تصویب شده و منتظر اعلام نظر رهبر جمهوری اسلامی است.»

در بیانیه مرکز رسانه‌ قوه قضائیه آمده است که «برخلاف ادعاهای مطروحه، از زمان انتصاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه و حضور ایشان در جلسه سران قوا، هیچ‌گونه بحثی پیرامون FATF مطرح نشده است.»

این مرکز افزوده است که «ادعای تصویب این معاهده در جلسه سران قوا، در این دوره نادرست است.»

پیش از این هم، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهوری، مدعی تصویب این لوایح در نشست سران قوا و حتی تایید آنها توسط رهبر جمهوری اسلامی شده بود.

او در عین حال خواسته بود که مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز لوایح پولشویی را تصویب کند. چند عضو مجمع از جمله محسن رضایی، دبیر آن، به این اظهارات واکنش نشان داده و آن را رد کردند.

در همین رابطه محسن رضایی٬ دبیر این نهاد فرادستی٬ در توئیتی نوشت: «صحبت آقای جهانگیری تکذیب می‌شود. رهبر معظم انقلاب نه شفاهاً و نه کتباً کنوانسیون‌های پالرمو و سی‌اف‌تی را تایید نکرده است.»

لایحه پالرمو راه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی را باز می‌کند و لایحه سی‌اف‌تی نیز الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم را تسهیل می‌کند.

این دو لایحه در انتظار تصمیم‌گیری نهایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »