زیتون- حسین رحیمی، نوجوان شانزده ساله ایرانی که همراه خانواده‌اش در آلمان تقاضای پناهندگی کرده بود، خودکشی کرد. او خود را در کنار بزرگ‌راهی نزدیک اردوگاه پناهجویان در شهر ارلانگن در جنوب آلمان حلق آویز کرد.

بهنام رحیمی پدر حسین به بی‌بی‌سی فارسی گفت که شب گذشته جسد پسرش را بیرون از اردوگاه پناهجویان پیدا کرده و نامه‌ای از او بجا مانده که در آن نوشته بود که دیگر طاقت این زندگی سخت را نداشته است.

پدر این پناهجوی نوجوان به بی‌بی‌سی گفت:« ما حدود شش ماه پیش وارد آلمان شدیم و دو ماه اول را در یک اردوگاه به سر بردیم و بعد به ماه قول دادند که ما را به آپارتمانی منتقل کنند که از این وضعیت در آییم. اما چهار ماه است که ما را در یک سالن بسکتبال جا داده‌اند. جایی که زن و مرد و کودک از هر ملیتی با هم در شرایط بدی زندگی می‌کنند.»

او در ادامه این گفتگو مدعی شد که برای نجات فرزندش از وضعیت اجتماعی ایران، از راه دریا خود را به اروپا و سپس آلمان رسانده بود؛ اما «ما در این سالن بسکبال آنقدر بد بود که پسرم تقاضای بازگشت به ایران داد، اما با وجود رضایت من، آنها قبول نکردند که او را بازگردانند.»

به گفته بهنام رحیمی، پسرش دچار افسردگی شده بود و «بارها به مسئولان اردوگاه گفت یا من را به خانه‎ای منتقل کنید یا خودم را می‌کشم.»

 

بازگشت به صفحه اول