دادگاه نرگس محمدی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد

زیتون- جلسه رسیدگی به اتهام‌های جدید نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر امروز برگذار شد.

کانون مدافعان حقوق بشر با اشاره به چندین مرتبه تعویق دادگاه نرگس محمدی، نوشته است که این جلسه امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و در حضور وکلای او به صورت غیر علنی تشکیل شد.

او در حال حاضر برای تحمل شش سال حبسی که پیشتر به آن محکوم شده است، در بند نسوان زندان اوین محبوس است. نرگس محمدی که به دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است و در طول مدت حبس یک بار از زندان به بیمارستان اعزام شده بود، از بند نسوان به جلسه دادگاه انتقال داده شد.

تقی رحمانی، همسر محمدی و فعال ملی مذهبی با اشاره به اینکه همسرش در حال حاضر، دوران محکومیت شش ساله‌اش را می‌گذارند، گفت که او با توجه به طی کردن بخشی از محکومیتش و همچنین بیماری‌اش، شامل آزادی مشروط می‌شود که تا کنون این آزادی از وی سلب شده است.

این فعال ملی مذهبی در ادامه سخنان خود با طرح این سؤال گفت: «چرا باید یک فعال حقوق بشر در زندان باشد و بالاتر آنکه چرا باید او از مداوا و امکان تماس تلفنی با فرزندانش محروم باشد؟»

فرزندان خردسال نرگس محمدی پس از بازداشت این مدافع حقوق بشر از ده ماه پیش به نزد پدرشان در فرانسه رفته‌اند. البته در چهاردهم فروردین ماه ۱۳۹۵ مقام‌های مسئول در قوه قضاییه پس از گذشت ده ماه به نرگس محمدی اجازه دادند تا برای اولین مرتبه با فرزندان خردسالش به‌صورت تلفنی صحبت کند.

دادگاه نرگس محمدی در حالی برگزار شده است که بسیاری از نهادهای حقوق بشری از جمله سازمان عفو بین‌الملل و انجمن قلم بین‌الملل، به‌مناسبت سال‌روز تولد این مدافع حقوق بشر که اول اردیبهشت ماه است، در بیانیه‌ها یا نامه‌های جداگانه‌ای خطاب به مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران و رئیس قوه قضائیه، آزادی او را خواستار شده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »