تحریم ۱۰ شرکت و شهروند چینی را به دلیل واردات نفت از ایران

زیتون– وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند شرکت و شهروند چینی را به خاطر معاملات نفتی با ایران تحریم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا، امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که پنج فرد و شش نهاد چینی را تحریم کرده است که از جمله آنها، دو شرکت تابعه کشتیرانی کاسکو (به انگلیسی: Cosco) است. شرکت مادر کاسکو هدف این تحریم ها قرار نگرفته است.
ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه چند شهروند و شرکت چینی به علت نقل و انتقال و خرید نفت از ایران وضع کرده است. وزیر خارجه آمریکا در نشست “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” با اعلام این خبر گفت که گام‌های جدیدی در گسترش تحریم علیه جمهوری اسلامی برداشته می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز گفته است که مجموعاْ ۱۰ شخص حقیقی و حقوقی به دلیل واردات نفت از ایران مشمول تحریم‌های ایالت متحده شده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد که واشنگتن به تلاش‌های خود خواهد افزود تا کشورها به ریسک همکاری با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران پی ببرند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پمپئو با حضور در نشست گروه “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد، گفت: «امروز ما تحریم‌هایی را علیه چند شرکت چینی برقرار کردیم که برخلاف تحریم‌های آمریکا، آگاهانه دست به انتقال نفت از ایران زده‌اند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »