پناهیان: ابوموسی اشعری‌ها در حال فریب دادن مردم هستند

پناهیان با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت امروز گسترش یافته است، گفت: «مشکل امروز جامعه در امر مدیریت، تعیین مدیران، تشخیص مدیر خوب، به دست آوردن تعریف مدیریت در جامعه انسانی است و هنوز این آمادگی ایجاد نشده است و اشعث مأب‌ها و ابواشعری مأب‌ها مردم را فریب می‌دهند.»/خبرگزاری فارسذخایر اورانیوم ۴.۵ درصد ایران از مرز ۲۵ کیلوگرم گذشت

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آخرین گزارش خود اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی شده تا ۴.۵ درصد ایران به ۲۵.۱ کیلوگرم رسیده است.

آخرین گزارش تا تاریخ ۲۸ مرداد ذخایر ایران را بررسی کرده که براساس آن میزان ذخیره اورانیوم غنی‌شده تا ۳.۶۷ درصد ۲۴۱.۶ کیلوگرم بوده است.

هم‌چنین بر اساس گزارش آژانس، ایران در طول دوره گزارش‌دهی‌اش به آژانس بیش از ۱۳۰ متریک تن آب سنگین نداشته است./رادیو فرداواردات برنج‌ آلوده از اروگوئه‌

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده در مورد تعیین تکلیف حدود ۵۰۰ تن برنج اروگوئه‌ای وارد شده به استان، تابع تصمیمات مسئولان کشوری هستیم، گفت: «فعلا اجازه توزیع این برنج‌ها را در استان نداریم.»

محمد ایزدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر تعیین تکلیف برنج‌های آلوده وارداتی انبار شده گفت: «چند سال اخیر بیش از ۳۰ هزار تن برنج از اروگوئه وارد کشور شد. در آن زمان طبق مقررات و استانداردهای اعلامی به لحاظ فلزات سنگین مشکلی نداشته است اما به دلیل تغییرات ایجاد شده در استاندارد و ایجاد محدودیت در این زمینه، بخشی از این برنج‌ها در کل کشور غیرقابل مصرف اعلام شد.»

ایزدی اضافه کرد: «فلزات سنگین به خود مزرعه و خاک آن برمی‌گردد. در اکثر برنج‌ها شاید این میزان فلزات سنگین وجود داشته باشد ولی به عنوان کارشناس غله سئوالم این است آیا دستگاه‌های نظارتی به تمامی برنج‌های داخلی و خارجی که عمده آنها تاریخ انقضا هم ندارند و در تمامی مراکز فروش، عرضه می‌شوند نظارت می‌کنند؟»/عصر ایران


وزرای پیشنهادی میراث فرهنگی و آموزش و پرورش از مجلس رای اعتماد گرفتند

نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی روز سه‌شنبه، ۱۲ شهریور، به محسن حاجی میرزایی و علی‌اصغر‌ مونسان وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری رای اعتماد دادند.

پس از تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه، علی اصغر مونسان به عنوان اولین وزیر این وزارتخانه انتخاب شده است.

محسن حاجی میرزایی با ۲۰۰ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۵۵ نماینده حاضر به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب شد.

همچنین از ۲۵۵ نماینده حاضر، ۱۶۳ نماینده به علی اصغر مونسان رای موافق، ۸۷ نماینده رای مخالف و پنج نماینده رای ممتنع دادند.

محمد بطحایی، وزیر سابق آموزش و پرورش در خرداد ماه استعفا داده بود./ایلناروحانی: تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداشته و نداریم

حسن روحانی٬ رییس جمهوری٬ اعلام کرد که «تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا در هیچ مقطعی نداشته و نداریم».

او در جلسه علنی مجلس گفت که «پیشنهادهایی از طرف بسیاری مطرح شده اما پاسخ ما همیشه منفی است».

حسن روحانی همچنین اعلام کرد که اگر آمریکا تحریم‌ها را لغو کند، « باز هم امکان پذیر است در جلسه ۱+۵ مثل قدیم حضور پیدا کند».

رییس جمهوری درباره سخنان پیشین خود نیز توضیح داد: «چون این حرف را در سخنرانی ‌ها نمی‌توانیم کاملا باز کنیم، برخی فکر می‌کنند مقصود از مذاکره، گفت و گوی دو جانبه است؛ خارجی ها معمولا برداشت های خود را دارند اما اصول سیاست‌های ما را رهبری مشخص می‌کند؛ همه ما مسیر واحدی را طی می‌کنیم و در مسائل ملی اختلافی وجود ندارد».

حسن روحانی پیشتر با اشاره به سفر محمدجواد ظریف به محل نشست سران گروه ۷ و شرایط ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی گفته بود که اگر بداند «ملاقات او با فردی» می‌تواند نتیجه‌ای داشته باشد دریغ نخواهد کرد./ایرنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول