جو بایدن: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، غیرسازنده است

جان کربی: تحویل اس-۳۰۰ می‌تواند به تحریم‌های جدید علیه ایران منجر شود

زیتون- جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران گفت که تحویل دادن سامانه‌های ضدهوایی اس-۳۰۰ به ایران، می‌تواند به وضع تحریم‌های جدید علیه تهران بینجامد.

او امروز خبرداد که آمریکا «از نزدیک» بر تحویل دادن این موشک‌ها به ایران «نظارت» خواهد کرد.

رادیو فردا در این باره نوشت: آن‌گونه که در وبسایت وزارت امور خارجه آمریکا آمده، سخنگوی این وزارتخانه اگرچه گفته که بر اساس قوانین ایالات متحده، تحویل دادن سامانه‌های اس-۳۰۰ به ایران می‌تواند مشمول تحریم‌های تازه‌ای علیه تهران شود، اما تصریح کرده در جایگاهی قرار ندارد که درباره قطعی بودن چنین مسئله‌ای اظهارنظر کند.

جمهوری اسلامی روز ۲۹ فروردین و در مراسم سالانه روز ارتش، تجهیزاتی را به نمایش گذاشت که می‌گوید بخشی از سامانه ضدهوایی اس-۳۰۰ است.

جو بایدن، معاون رییس‌جمهوری آمریکا نیز امروز سخنرانی داشت، اما سخنرانی او متفاوت بود. او گفت:« اعمال تحریم علیه ایران در مقطع زمانی فعلی، غیرسازنده است.»

ایلنا متن این سخنرانی را به نقل از روزنامه تایمز آو اسرائیل منتشر کرد و نوشت: جو بایدن در سخنانی در گردهمایی لابی «جی‌استریت» با اشاره به موضع برخی قانون‌گذاران آمریکایی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه آزمایش موشکی این کشور، چنین اقدامی را غیرسازنده خواند.

بایدن در این سخنرانی مدعی شد که در صورت اعمال تحریم‌ علیه ایران، این کشور از چنین اقدامی به عنوان بهانه‌ای برای عقب‌نشنی از تعهدهای خود استفاده خواهد کرد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جو بایدن: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، غیرسازنده است

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان به کوروش و ایران باستان مطرح می‌کنند و نقدهایی که ناقد محترم بر آنها وارد

ادامه »

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از

ادامه »