مراسم یادبود ستایش با دخالت نیروهای امنیتی نافرجام ماند

زیتون- از تهران خبر می رسد که نیروهای امنیتی مانع از همدردی مردم با خانواده ستایش، دختر شش ساله ای که به قتل رسید، شدند.
به گزارش «زیتون» شمار قابل توجهی از مردم، ایرانی و افغانستانی، که در اجابت به دعوت برخی فعالان مدنی قصد داشتند امروز مقابل سفارت افغانستان در ایران جمع شوند، با برخورد قهر آمیز ماموران انتظامی و امنیتی مواجه شدند. یکی از حاضرین در این مراسم به «زیتون» گفت:« تمام کسانی که دلشان از قتل ستایش به درد آمده بود در اطراف خیابان‌های منتهی به سفارت افغانستان با شمع یا گلی در دست حضور پیدا کردند تا همدردی خود را با این اندوه بزرگ ابراز دارند. اما جو برای این همدردی هم امنیتی شده است.» به گفته او خیابان‌های اطراف محل سفارت افغانستان، عباس آباد، توسط پلیس بسته شده است. در خیابان عباس‌آباد، حد فاصل خیابان پاکستان تا مترو نیروهای پلیس با مردم درگیر شدند و به خشونت روی آورده‌اند. شاهدان عینی خبر می دهند که نیروهای پلیس اجازه نمی‌دهند مردم به خیابان پاکستان و سفارت افغانستان نزدیک شوند و از مردمی که برای شمع روشن کردن آمده‌اند، فیلمبرداری می‌کنند. همچنین اخباری از تیراندازی داخل ایستگاه مترو عباس آباد و شلیک گاز اشک آور نیز شنید شده است. دستکم ۱۵ جوان ایرانی و افغانستانی حاضر در این مراسم پس از ضرب و شتم بازداشت شدند.
پس از اعلام فراخوان جهت همدردی مردم مقابل سفارت افغانستان نیز برای برخی از طراحان این برنامه نیز مشکلات امنیتی ایجاد شده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها در شب ۲۲ بهمن ۵۷ نشان داده است. اصرار طالقانی به

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی وعده آب و برق

ادامه »

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش

ادامه »