مراسم یادبود ستایش با دخالت نیروهای امنیتی نافرجام ماند

زیتون- از تهران خبر می رسد که نیروهای امنیتی مانع از همدردی مردم با خانواده ستایش، دختر شش ساله ای که به قتل رسید، شدند.
به گزارش «زیتون» شمار قابل توجهی از مردم، ایرانی و افغانستانی، که در اجابت به دعوت برخی فعالان مدنی قصد داشتند امروز مقابل سفارت افغانستان در ایران جمع شوند، با برخورد قهر آمیز ماموران انتظامی و امنیتی مواجه شدند. یکی از حاضرین در این مراسم به «زیتون» گفت:« تمام کسانی که دلشان از قتل ستایش به درد آمده بود در اطراف خیابان‌های منتهی به سفارت افغانستان با شمع یا گلی در دست حضور پیدا کردند تا همدردی خود را با این اندوه بزرگ ابراز دارند. اما جو برای این همدردی هم امنیتی شده است.» به گفته او خیابان‌های اطراف محل سفارت افغانستان، عباس آباد، توسط پلیس بسته شده است. در خیابان عباس‌آباد، حد فاصل خیابان پاکستان تا مترو نیروهای پلیس با مردم درگیر شدند و به خشونت روی آورده‌اند. شاهدان عینی خبر می دهند که نیروهای پلیس اجازه نمی‌دهند مردم به خیابان پاکستان و سفارت افغانستان نزدیک شوند و از مردمی که برای شمع روشن کردن آمده‌اند، فیلمبرداری می‌کنند. همچنین اخباری از تیراندازی داخل ایستگاه مترو عباس آباد و شلیک گاز اشک آور نیز شنید شده است. دستکم ۱۵ جوان ایرانی و افغانستانی حاضر در این مراسم پس از ضرب و شتم بازداشت شدند.
پس از اعلام فراخوان جهت همدردی مردم مقابل سفارت افغانستان نیز برای برخی از طراحان این برنامه نیز مشکلات امنیتی ایجاد شده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری تضعیف شده است. اعتراض‌های پی در پی اقشار مختلف

ادامه »

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس

ادامه »

آقای خامنه‌ای! رهبر جمهوری اسلامی ایران که بیشتر علاقه دارید خودتان را رهبر «انقلاب» بدانید، شما در تاریخ ۱۴ یا

ادامه »