واکنش شورای نگهبان به احتمال تحریم آیت‌الله جنتی

عباسعلی کدخدایی٬ سخنگوی شورای نگهبان٬ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از تحریم ظریف بحث تحریم آیت الله جنتی نیز مطرح شده است، شما چه واکنشی به این اقدام دارید٬ پاسخ داد: «اصولا یاوه گویی‌های ترامپ و رژیم آمریکا را جدی نمی‌گیرم.»

کدخدایی افزود: «اینکه در تحریم سایر مقامات از جمله وزیر محترم امور خارجه هم همبستگی خوبی بین مسئولین و مردم ایجاد شد پاسخی بود بر ناکارآمدی سیاسیت هاییی که رژیم آمریکا دارد. قطعا مردم پشتیبان مسئولین محترم هستند و در همه جا این حمایت را خواهند مخصوصا در رابطه با سیاست‌های استکباری.»/خبرگزاری فارسناباروری در مردان ایرانی بالاتر از آمارهای جهانی است

بنا بر اعلام یک تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری در ایران، شیوع ناباروری مردان در ایران بالاتر از آمارهای جهانی است. آمارهای جدید در ایران سهم علت‌های مردانه در ناباروری را ۷۰ درصد اعلام کرده‌اند.

ناصر امیرجنتی میزان، مدیر کلینیک ناباروری مردان ابن‌سینا با اعلام این آمار گفته است: «با وجود این آمارها، هنوز بعضی از آقایان در ایران نمی‌توانند بپذیرند که ممکن است مشکل باروری داشته باشند و باید برای تشخیص و درمان مراجعه کنند و همچنان خانم‌ها را مقصر ناباروری قلمداد می‌کنند. مواردی داشتیم که آقا به‌رغم “آزواسپرمی” یعنی نداشتن اسپرم، سه بار ازدواج کرده بود تا نشان دهد مشکل از خودش نیست.»/ایسنایک ایرانی اتهام دور زدن تحریم‌های به نفع جمهوری اسلامی را در آمریکا پذیرفت

نگار قدس کنی، شهروند ایرانی و ۴۰ ساله، روز جمعه،‌ ۱۸ مردادماه، در دادگاهی در ایالت مینه‌سوتای آمریکا اتهام تلاش برای «صادرات غیرقانونی» فناوری به ایران را پذیرفت.

به گفته دادستان‌های فدرال، خانم قدس کنی و همکارانش «از طریق تاسیس یک شرکت صوری در مالزی» فناوری‌های آمریکایی را «به صورت غیرقانونی» در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار داده‌اند.

نگار قدس کنی از سال ۹۶ به اتهام نقض تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی در استرالیا در بازداشت به سر می‌برد و ماه گذشته به ایالات متحده تحویل داده شد.

او در سال ۲۰۱۷ در استرالیا بازداشت شد، اما تازه ماه گذشته که حکم استرداد به ایالات متحده را پذیرفت به ایالت مینه‌سوتا منتقل شد.

به گفته رابرت ریچمن، وکیل این تبعه ایران، او قرار است از دادگاه بخواهد مدت زمانی را که در بازداشت بوده جزء محکومیتش به حساب بیاورد./رادیو فردادادگاه تجدیدنظر حکم مصادره ساختمان بنیاد علوی را لغو کرد

دادگاه فدرال استیناف در منهتن حکم مصادره ساختمان بنیاد علوی در نیویورک را لغو کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا در تلاش بود که با مصادره این ساختمان آن را بفروش بگذارد و بخشی از عواید فروش آن را در اختیار شاکیانی بگذارد که در پرونده‌های مربوط به قربانیان گروگان‌گیری‌های لبنان و بمب‌گذاری‌ پایگاه نیروی دریایی آمریکا در بیروت و نیز قربانیان انفجار برج‌های خُبر در عربستان سعودی از ایران غرامت می‌خواهند.

ریچارد وسلی، قاضی دادگاه منهتن گفته کاترین فورست، قاضی صادر کننده حکم مصادره دچار چند مورد اشتباه شده است. این قاضی گفته نظری درباره اصل پرونده ندارد ولی خانم فورست در مسائلی ساده دچار چندین اشتباه شده و هر متهمی باید از رویه دادگاهی منصفانه برخوردار باشد.

طبق دادخواستی که دولت آمریکا تسلیم دادگاه کرده بود، ۶۰ درصد از این برج در مالکیت بنیاد علوی است و ۴۰ درصد دیگر هم به شرکت آسا تعلق دارد.

بنیاد پهلوی، که یک نهاد غیرانتفاعی ایرانی در دوره سلطنتی پهلوی در ایران بود این برج را خریداری کرده است./بی‌بی‌سی فارسیانتقال بیش از ۴۰۰ نفر به بیمارستان‌های سیستان به خاطر طوفان گرد و خاک

بیش از ۴۰۰ تن از ساکنان سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان به خاطر مشکل تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک در روزهای اخیر روانه بیمارستان شدند.

عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: «سرعت طوفان گرد و خاک روز جمعه ۱۸ مرداد در زابل به ۳۱ متر بر ثانیه معادل ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید. به همین خاطر میزان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۲۶ برابر حد مجاز رسید.»/ایلنامحمود دولت‌آبادی از «جاعلان» به پلیس فتا شکایت برد

محمود دولت‌آبادی، نویسنده، روز جمعه، از پلیس فضای مجازی ایران، فتا، خواست کسانی را که به نام او مطالب جعلی منتشر می‌کنند شناسایی کند و مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

این رمان‌نویس سرشناس ایرانی با اشاره به مطالبی که «جاعلان» به نام او در فضای مجازی منتشر می‌کنند، تأکید کرده که «هیچ سایت و صفحه‌ای در فضای مجازی» ندارد و وکیلش «شکایت صریح» او را در این مورد به پلیس فتا ارائه داده است./ایسنا


بازگشت به صفحه اول