پاکستان: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم

عمران خان رییس‌جمهور پاکستان در دیدار با دونالد ترامپ اعلام کرد که خواهان برقراری صلح و امنیت در منطقه است و علاقه‌ای به افزایش تنش‌ها در منطقه ندارد او تاکید کرد:« ما اعلام کرده‌ایم که اگر یک طرف درخواست کند و طرف دیگر نیز موافق باشد پاکستان آماده است نقش میانجیگری را ایفا کند.»


مزدک میرزایی به ایران‌اینترنشنال رفت


بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا شد

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق بریستانیا به ریاست حزب محافظه‌کار و همچنین نخست‌وزیری این کشور انتخاب شد.

Risultati immagini per ‫بوریس جانسون‬‎

او که در رسیدن به این مقام با جرمی هانت وزیر امور خارجه فعلی این کشور در رقابت بود بر او پیشی گرفت و از فردا کار خود را به عنوان نخست وزیر آغاز می‌کند.


فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی بازداشت شد

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی، زندانی سیاسی روز گذشته با حمله ماموران امنیتی به منزل خواهرش بازداشت شد. مظلوم  بعد از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

Risultati immagini per ‫فرنگیس مظلوم‬‎

سهیل عربی، زندانی عقیدتی در ۱۶ آبان ۱۳۹۲ به خاطر انتشار مطالبی در فیس‌بوک از سوی مأموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بازداشت و در دادگاه به اتهام «سب‌النبی» به اعدام محکوم شد.محکومیت یک فعال دانشجویی به ۳۰ ماه حبس

علی مظفری، فعال دانشجویی دانشگاه تهران، در دادگاه تجدیدنظر پرونده مربوط به اعتراضات دی‌ماه سال ۱۳۹۶، به ۳۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

Risultati immagini per ‫علی مظفری‬‎

به گزارش خبرگزاری هرانا روز سه‌شنبه اول مردادماه گزارش داد که دادگاه تجدیدنظر شعبه ۳۶ استان تهران این حکم را صادر کرده است.

مظفری دانشجوی رشته انسان‌شناسی دانشگاه تهران است او در سال گذشته در دادگاه بدوی با سه اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی»، «توهین به رهبری» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مجموعا به هشت سال حبس محکوم شده بود.شکایت از فلاحت‌پیشه به‌دلیل اظهارات مغایر با سیاست نظام

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرد در شکایتی از فلاحت‌پیشه نماینده مجلس مطرح شده است که فلاحت‌پیشه علیرغم مستندات شورای عالی امنیت ملی اظهارنظرهایی مربوط به ایران و آمریکا کرده است که مغایر با سیاست نظام مبنی بر عدم مذاکره بین ایران و آمریکا بوده است/ایسنا

Risultati immagini per ‫فلاحت‌پیشه‬‎


ترامپ: مذاکره با ایران برایم سخت‌تر شده

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نسبت به تمایل خود به مذاکره و توافق با ایران ابراز تردید کرده و گفت که برای مقابله با بدترین وضعیت در ارتباط با ایران آماده است.

ترامپ که این اظهارات را بعد از ملاقات با نخست وزیر پاکستان و در جمع خبرنگاران بیان کرد. با اشاره به اقدامات اخیر ایران در منطقه، گفت :« رک بگویم، برایم سخت‌تر می‌شود که بخواهم با ایران مذاکره و توافق بکنم چون رفتار خیلی بدی دارند.» او گفت که «من به شما می‌توانم بگویم که چنین کاری می‌توانست با راحتی بیشتر صورت بگیرد اما اگر طور دیگری هم پیش برود، من مشکلی ندارم.»


چینی‌ها مجاز شدند ۲۱ روز «بدون ویزا» در ایران سفر کنند

 


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول