ارتش به کل ملت تعلق دارد

زیتون- رییس جمهوری در مراسم رژه ارتش سخنرانی خود را با این فراز آغاز کرد که «ارتش جمهوری اسلامی ایران به کل ملت تعلق دارد و ارتش جناحی و حزبی نیست.»

1460869594352_HAMID FOROOTAN .-8

او در ادامه گفت که «طبق فرمان و وصیت امام و طبق تدبیر فرماندهی معظم کل قوا، ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی است که به کل ملت ایران تعلق دارد و ارتش جناحی، حزبی، یا این گروه و آن گروه و این قوم و آن قوم نیست، بلکه ارتش اسلام، نظام اسلامی و کل ملت ایران است.»

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش که توسط ایسنا منتشر شد، گفت:« ارتش جمهوری اسلامی از میهن، نظام، قانون، ملت، حیثیت ، جان ملت ، منافع و مصالح ملی دفاع می‌کند. امام راحل فرمود که یک فرد یا در ارتش می‌ماند و یا به حزب و گروهی تعلق می‌یابد و راه دومی وجود ندارد. اگر فردی می‌خواهد به حزب و جناحی وابسته باشد نباید در ارتش حضور داشته باشد. امام فرمود که وابستگی به جناح و حزب به معنای نابودی ارتش جمهوری اسلامی است که البته این کلام امام راجع به کل نیروهای مسلح صادق است و امام راجع به بقیه نیز با همین صراحت سخن گفته‌اند.»

روحانی با بیان اینکه ملت ایران امروز به نیروهای مسلح خود افتخار می‌کند افزود:‌« این ارتش توانمند و مقتدر با انگیزه‌های دینی و اسلامی به فکر منافع ملی کشور است و از مرزهای جغرافیایی ، سیاسی، و فرهنگی کشور و ایمان و آیین مردم به خوبی حفاظت و حراست می‌کند. اگر ارتش جمهوری اسلامی ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، و بسیج مقتدر در دوران دفاع مقدس برابر متجاوزین نمی‌ایستادند، امروز سرنوشت دیگری در انتظارمردم ایران بود.»

وی در ادامه تاکید کرد:« اگر امروز می‌بینید قدرت‌های استکباری و مزدورانشان در منطقه نمی‌توانند چشم طمع به جمهوری اسلامی ایران و نگاه خیانت آمیز به این ملت داشته باشند به خاطر اقتدار نیروهای مسلح است. اقتدار به معنای قدرت مشروع و مقبول است و امروز ارتش و سایر نیروهای مسلح محبوب دل مردم مقبول اذهان و افکار عمومی و مورد اعتماد مردم هستند. اگر امروز در این منطقه‌ی نا امن به کشور امن‌مان و ایران با ثباتمان افتخار می‌کنیم به خاطر داشتن ارتشی قوی ، سپاهی مقتدر و بسیجی دلاور است.»

حسن روحانی همچنین یاد آور شد:« اگر امروز در این منطقه ناامن در سراسر ایران امنیت وجود دارد و همه کارآفرینان جهانی به سمت ایران حرکت می‌کنند و می‌خواهند با ایران فعالیت اقتصادی وعلمی انجام دهند اولین شرط آن امنیت است که توسط نیروهای مسلح ما برای جهان و منطقه به نمایش گذاشته شده است و ثمره آن خون‌ها و ایستادگی‌ها در دوران دفاع مقدس به حساب می‌آید. و شهیدان و خانواده‌های آنها بدانند که خون آنها تضمینی دائمی برای اقتدار جمهوری اسلامی به وجود آورد.»

رییس دولت یازدهم با تاکید بر این که همه ما یک هدف واحد را دنبال می کنیم، بیان کرد:‌« دیپلماسی ما و نیروهای مسلح ما هدف واحدی را دنبال می کند. هدف ما امنیت ملی ، اقتدار، ثبات، و توسعه کشور است. ما در یک دست کتاب، منطق، تدبیر، و عقلانیت داریم و دردست دیگرمان شمشیر و این دو را در کنار هم می‌بینیم قدرت نرم و قدرت سخت ما و قدرت سرد و گرم ما در کنار هم هستند.»

وی اضافه کرد:« وجود نیروهای مسلح برای آن است که اگر متجاوزین دست به سوی منافع ملی ما دراز کردند آن دست قطع و تجاوز دفع شود. دیپلماسی ما نیز در میدان مذاکره به دنبال حفظ حقوق ملت ایران است . و همان طور که نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس از جمهوری اسلامی دفاع کردند دیپلمات‌های ما هم در صحنه مذاکرات نه در برابر یک کشور معمولی، بلکه برابر قدرت‌های جهانی با کمال شهامت، ایمان و اقتدار و با همان اوصافی که رهبر معظم انقلاب آنها را متدین و شجاع خواندند در صحنه سخن و مذاکره و دیپلماسی از کشورمان دفاع کردند.»

روحانی در ادامه عنوان کرد:« ‌همانطور که نیروهای مسلح دست متجاوزین را از این سرزمین قطع و سرزمینمان را از وجود متجاوزان پاک کردند دیپلماتهای ما در صحنه جهانی همین کار را انجام داده و قطعنامه‌های ظالمانه را ملغی و از حق ایران در داشتن توان دفاعی به خوبی دفاع کردند تا جایی که امروز حتی دشمنان ما می‌گویند قدرت و توان نظامی و موشکی ایران نه ربطی به برجام و نه ربطی به قطعنامه‌ی ۲۲۳۱ دارد. خودشان معترف هستند در مذاکرات مبنا این بوده که قدرت نظامی ما حفظ و تقویت شود.»

وی در ادامه اظهار کرد:« کسی که می‌گوید ما قدرت سخت نیاز نداریم ساده لوح است و کسی که می‌گوید ما قدرت نرم نیازنداریم نگاهش کوته بینانه است. ما همه با هم و در کنار هم داخل یک کشتی هستیم که یک نفر آن را فرماندهی می‌کند . ما دارای رهبر واحد، دولت واحد، قانون واحد و ملت واحد و همه در کنار هم هستیم. ولو این که سلیقه ما در گفتار یکی نباشد اما قطعا اهداف ما یکی است و یک مسیر را دنبال می‌کنیم که پایان آن مسیر حفظ حقوق مردم مصالح ملی و اقتدار ملی باشد.»

روحانی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود تصریح کرد:‌« همان طور که چند روز پیش در حضور سران کشورهای اسلامی گفتم قدرت جمهوری اسلامی ایران و قدرت نظامی، سیاسی، و اقتصادی ما علیه همسایگانمان و کشورهای جهان اسلام نیست ما قدرت کشورهای اسلامی را قدرت خود و قدرت خود را قدرت کشورهای اسلامی می‌دانیم.»

رییس دولت تدبیر و امید در ادامه خاطر نشان کرد:« آن روزی که بغداد در برابر تروریست‌ها درخطر بود جمهوری اسلامی به ندای ارتش ، دولت و ملت عراق پاسخ مثبت داد و از دروازه‌های بغداد و حرم‌های شریف دفاع و در برابر متجاوزین ایستادگی کردند. روزی که دمشق در خطر بود جمهوری اسلامی و رزمندگان ما بودند که به ندای دولت و ملت سوریه پاسخ مثبت دادند و با اعزام مستشاران از پایتخت شامات و حرم‌های شریف دفاع کردند. من به سران کشورهای اسلامی هم گفتم که اگر پایتخت شما نیز توسط تروریسم و صهیونیسم تهدید شود و درخواست کمک کنید قدرتی که به شما پاسخ مثبت می‌دهد جمهوری اسلامی ایران است.»

وی با بیان اینکه دشمن فکر نکند میان ملت و دولت و نیروهای مسلح ما شکاف وجود دارد تاکید کرد:« همه ما انگشتان یک دست و اعضای پیکر بلندی به نام ملت ایران هستیم. وبه توطئه گران می‌گوییم قدرت نیروهای مسلح ما علیه همسایگانمان نیست، بلکه قدرت ما برای دفاع از ایران اسلامی است و به معنای بازدارندگی فعال است. البته برابر تهدیدها ما هم تهدید می‌کنیم و در برابر تجاوز دست تجاوزگر را قطع خواهیم کرد اما منطق ما صلح ،اخوت، و برادری است. به ویژه با همسایگانمان و جهان اسلام.»

 

 

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »