? زنده| وحانی: ما در موضوع برجام “صبر راهبردی” کردیم

 

روحانی: ما در موضوع برجام “صبر راهبردی” کردیم

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز چهارشنبه در مراسمی در حضور رهبر جمهوری اسلامی ماندن ایران در توافق اتمی موسوم به برجام را «صبر راهبردی» توصیف کرده و بر استفاده از «امکانات» این توافق تاکید کرد.

او تاکید کرد با وجود این صبر راهبردی «اگر از تعهدات خود در برجام بکاهیم هیچ کس نمی‌تواند ما را ملامت کند».
روحانی افزود : «اما باید از امکانات این توافق‌نامه در برابر متخلفین استفاده کنیم.»


آیت الله خامنه‌ای: آمریکایی‌ها نزدیک نیایند

آیت الله علی خامنه‌ای در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره امکان مذاکره با ایران گفت: این زرنگ بازی های سیاسی بر مسئولان و ملت ایران تاثیری ندارد. شرط پیشرفت این است آمریکایی‌ها نزدیک نیایند.


حسین جنتی، شاعر بازداشت شد

«اطلاعات سپاه اصفهان» حسین جنتی، شاعر غزل‌سرای ورامینی را بازداشت کرد.

Risultati immagini per ‫حسین جنتی‬‎

این شاعر سابقه شعرخوانی در حضور آیت‌الله خامنه‌ای را هم دارد.

بنا به گزارش هرانا، بازپرس دادسرای اصفهان در پی شکایت اطلاعات سپاه اصفهان از حسین جنتی ظاهراً به خاطر شعرخوانی در دانشگاه اصفهان حکم بازداشت او را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» صادر کرده است.

 


هشدار جدی حمله جدید ملخ‌ها به کشور

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از احتمال ورود بین ۱۰ تا ۲۰ توده ملخ‌ صحرایی به کشور خبر داد و یادآور شد که جمعیت هر توده ملخ حدود ۵۰ میلیون برآورد می‌شود.


 

جلوگیری از برگزاری نماز عید فطر در «نمازخانه اهل سنت» یافت‌آباد

?محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، با اشاره به موافقت اولیه برای برگزاری نماز عید فطر در نمازخانه اهل سنت واقع در یافت‌آباد، گفت از برگزاری این نماز جلوگیری شده است.

 


بازداشت یک شهروند ایرانی در امریکا با اتهام دور زدن تحریم‌ها

 خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »