آخرین وضعیت سدهای کشور بعد از بارندگی‌های اخیر

زیتون- علیرضا دائمی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو درباره وضعیت سدهای کشور بعد از بارندگی‌های سیلابی چند روز اخیر گفت:« با بارش‌های اخیر اکنون سدهای جنوبی در خوزستان مثل دز و چندین سد در مناطق غربی، لرستان و کرمانشاه کشور آبگیری و پر شدند.»

وی در گفتگو با ایلنا توضیح داد:« در حال حاضر سد کرخه وضع بهتری پیدا کرده و ۳ و نیم میلیارد متر مکعب آب در مخزن دارد وسدهای خوزستان، کرمانشاه و لرستان نیز وضعیت خوبی دارند.»

دائمی در مورد سد های شمال کشور نیز گفت:« سدهای قسمت‌های شمالی کشور از گذشته هم وضعیت خوبی داشته‌اند و اکنون نیز سد سفیدرود از ۱۵ روز پیش سرریز شده و مخزن آن کامل پر شده است.»

وی درباره خسارت احتمالی به سدها نیز اظهار داشت:« تاکنون به هیچ یک از تاسیسات آبی خسارتی وارد نشده و بیشتر خسارات مربوط به تجهیزات وتاسیسات شهری بوده که توسط ستاد بحران و استانداری‌ها اعلام می‌شود.»

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد که سدها وظیفه کنترل سیلاب را بخوبی انجام داده اند مثلا سد دز با دبی ۸ هزار متر مکعب در ثانیه باعث شد خسارت در پایین دست سد به حداقل برسد.

بارندگی های اخیر کشور، منجر به وقوع سیل در چهار استان غربی و جنوب غربی شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »