ممنوعیت اشتغال پیروان اقلیت‌های دینی در مهد کودک‌ها

زیتون– روز گذشته (یکشنبه) بخشنامه‌ای از سوی سازمان بهزیستی منتشر شد مبنی بر ممنوعیت اشتغال پیروان اقلیت‌های دینی در مهد کودک‌ها.

این محدودیت در حالی اعلام شده‌است که براساس اصل ۱۹ قانون اساسی، مردم ایران از هر اقلیتی که باشند از حقوق مساوی برخوردارند.

 

در همین رابطه  اسفندیار اختیاری٬ نماینده زرتشتیان در مجلس در نامه ای به وزیر کار بخشنامه سازمان بهزیستی درباره ممنوعیت بکارگیری اقلیت های دینی در مهدهای کودک را تبعیض آمیز دانست و خواستار اصلاح آن شد.

اسفندیاری همچنین تاکید کرد: «آشکار است که این ابلاغیه، صراحتاً مخالف با قوانین کشور بخصوص بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی مبنی بر “رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی” است.»

یک روز پس از انتشار این خبر و بالاگرفتن اعتراض‌ها، مسعود آسیما مدیر کل بهزیستی این ممنوعیت را محدود به کلاس‌های آموزش عمومی و مذهبی دانست.

به گفته مسعود آسیما، مربیان اقلیت‌های دینی در مهدکودک‌ها تنها می‌توانند در بخش‌هایی مانند هنرهای تجسمی، ورزش و موسیقی فعالیت کنند.

او اضافه کرد: «استفاده از پرسنل اقلیت‌های دینی در سایر بخش‌های مهدهای کودک از جمله آموزش‌های فوق برنامه مانند ورزش، نقاشی، سفالگری و … همچنین تحت سایر عناوین بلامانع است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »