? زنده| صادرات آلمان به ایران نصف شد

 

صادرات آلمان به ایران نصف شد

رییس تجارت خارجی اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و صنعت آلمان گفت صادرات این کشور به ایران در سه ماه نخست امسال ۵۰ درصد و صادرات ایران به آلمان در همین مدت حدود ۴۲ درصد کاهش یافته است.

یک کارشناس تجاری آلمان می‌گوید، تجارت شرکت‌های آلمانی با ایران به شدت کاهش یافته است.

وُلکِر تریر، رئیس تجارت خارجی اتحادیه اتاق های بازرگانی و صنعت آلمان گفت صادرات آلمان به ایران در سه ماه نخست امسال به نسبت مدت مشابه پارسال۵۰ درصد کاهش یافته و در عین حال صادرات ایران به آلمان نیز در همین مدت حدود ۴۲ درصد کمتر شده است./فارس


 


لبنان به ایران پایگاهی برای ضربه به اسرائیل نخواهد داد

برخی مقامات دولت لبنان گفته‌اند که در صورت درگیری نظامی میان آمریکا و ایران، هیچ پایگاهی به حزب‌الله به عنوان نماینده ایران برای ضربه زدن به اسرائیل داده نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری کاتولیک (KNA) به نقل از رسانه‌های اورشلیم، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان این تضمین را از طریق واسطه‌هایی به اطلاع مقامات اسرائیلی رسانده است.

این رسانه‌ها با استناد به وبگاه اینترنتی “ایندیپندنت آرابیا” گفته‌اند، مدتی پیش ملاقات‌هایی میان کارمندان اسرائیلی و لبنانی در یونان و قبرس صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهوری عون “از متحدان حزب‌الله خود اطلاع یافته که این سازمان قصد حمله به اسرائیل را ندارد”.

میشل عون هر گونه مداخله کشورش در مناقشه میان تهران و واشنگتن را رد می‌کند و گفته است که لبنان خواستار گفت‌وگو میان ایران و آمریکا است و جنگ به سود هیچ‌یک از طرفین نیست./دویچه وله فارسیترامپ: در پی تغییر رژیم در ایران نیستیم

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، بار دیگر تأکید کرد که سیاست واشینگتن در قبال ایران «تغییر رژیم» نیست.

ترامپ گفت: «ایران ظرفیت اقتصادی عظیمی دارد و این شانس را دارد که کشوری بزرگ باشد. با همین رژیم. ما به دنبال تغییر رژیم نیستیم. این را به صراحت می‌گوئیم.»

او با اشاره به اینکه خواسته‌اش «ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی» است، بار دیگر توافق هسته‌ای با ایران را «فاجعه» خواند و گفت: «فکر می‌کنم به صحنه بیایند و به توافق خواهیم رسید.»

رییس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به تحریم‌های بسیار سختی که آمریکا علیه ایران وضع کرده گفت که این تحریم‌ها باعث بروز مشکلاتی جدی در اقتصاد ایران شد و آنها را واداشت که از کارهای خود در جاهایی مثل یمن و سوریه عقب بنشینند./رادیو فردا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب