رییس بانک مرکزی ایران و وزیر خزانه داری آمریکا دیدار کردند

زیتون- جک لو وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه در واشنگتن با ولی‌الله سیف رییس بانک مرکزی ایران دیدار کرده است.

وزارت خزانه داری در بیانیه ای نوشت که آقای لو در این دیدار «تاکید کرد که آمریکا تا زمانی که ایران به تعهدات خود براساس برجام عمل کند، با حسن نیت به اجرای تعهدات مرتبط با تحریم‌ها ادامه خواهد داد.»

سیف برای شرکت در نشست سالانه صندوق بین المللی پول به واشنگتن سفر کرده است. وزارت خزانه داری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که در این روز علاوه بر مقام های ژاپنی و چینی با رییس بانک مرکزی ایران دیدار خواهد کرد. این دیدار پشت درهای بسته انجام شد.

بی بی سی فارسی نوشت که جزئیات بیشتری از این دیدار منتشر نشده است.

این ملاقات درحالی انجام شد که مخالفت ها در کنگره با احتمال تسهیل انجام معاملات دلاری موسسات و شرکت های خارجی با ایران ادامه دارد.

گفته می شود که دولت آمریکا، زیر نظر وزارت خزانه داری و آقای لو، درحال طراحی شیوه ای است که به موسسات مالی در خارج از آمریکا اجازه می دهد برای تجارت مشروع با ایران به دلار دسترسی پیدا کنند.

با این حال پل رایان، رییس مجلس نمایندگان، روز پنجشنبه بار دیگر گفت که با هر تلاشی برای دادن دسترسی ایران به دلار آمریکا مخالف است.

او با اشاره به نگرانی ها در مورد نحوه استفاده ایران از امکانات مالی که پس از اجرای برجام به دست آورده گفت:‌« این یکی از دلایلی است که من شدیدا با هرگونه اقدامی توسط دولت برای فراهم کردن امکان دسترسی ایران به دلار مخالفم.»

مقام های دولت آمریکا که نامشان فاش نشده اخیرا گفته اند که بحث درباره ارائه چنین تسهیلاتی در وزارت خزانه داری آمریکا در جریان است اما هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »