یاسین رامین به ۱۷ سال حبس محکوم شد

زیتون– حکم یاسین رامین در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی صادر شد.

حکم او در دادگاه بدوی ۱۷ سال محکومیت است و آنچه اجرایی خواهد شد حکم حبس به مدت ۷ سال است.

بر اساس قانون در زمانی که متهم از سوی دادگاه به چند جرم محکوم شده و مجازات برایش تعیین شود، تنها مجازات اشد (بالاترین محکومیت) اعمال می‌شود.

همچنین دادگاه او را به رد مال یک تا ۲ میلیون یورو محکوم کرده است.

یاسین رامین، فرزند محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی نژاد٬ خرداد ماه سال ۹۵ بازداشت شد.
او از متهمان شرکت رشد، وابسته به سازمان هلال احمر است که در آلمان ثبت شده.

فرزند محمدعلی رامین به دلیل «عدم توانایی در تودیع وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی» به زندان انتقال یافت.
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در این رابطه گفته بود که این پرونده با اعلام شکایت سازمان هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت در حال رسیدگی است.

یاسین رامین در پی شکایت هلال احمر، ممنوع الخروج شده بود.

از سالها پیش موضوع «واردات شیر خشک فاسد» توسط یاسین رامین در رسانه ها مطرح شده بود. شیر خشک هایی که عوارض گوناگون از جمله کوری نوزادان را بر جا می گذاشت. این «آقازاده» اما در مصاحبه های متعدد ضمن رد کردن این اتهام، شغلش را تنها «آقازادگی» خوانده بود. موضوع پرونده «شیر خشک های فاسد» مسکوت ماند تا زمانی که خبر ممنوع الخروجی او منتشر شد. ۱۷ مردادماه سال ۹۵ روزنامه دولتی ایران خبر ممنوع الخروج شدن یاسین رامین را منتشر کرده بود.

باشگاه خبرنگاران نیز با تایید این خبر نوشته بود: « امیر محسن ضیایی رییس جمعیت هلال احمر در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری جمعیت هلال احمر و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه دادستانی تهران به طور ویژه در حال بررسی پرونده متهم شرکت رشد هلال احمراست که هم‌اکنون منحل شده، گفت که این متهم تا اطلاع ثانوی ممنوع الخروج است و ما منتظر اعلام نتیجه این دادگاه هستیم.»

پس از آن معاونت مطبوعاتی وزیر ارشاد دولت محمود احمدی نژاد مصاحبه ای کرده و از پسرش برائت طلبیده بود. او به خبرگزاری فارس گفت که نزدیک ۱۸ سال است در مسائل مالی پسرش دخالت نمی کند.

یاسین رامین از جمله مدیرانی بود که در دولت نهم و دهم به دور زدن تحریم ها می پرداخت. او که مدتی رییس سازمان تامین داروی کشور (هلال احمر) بود، از مبادی غیر رسمی دارو و اقلام مرتبط با آن را به ایران وارد می کرد؛ پرونده شیر خشک های فاسد نیز مربوط به همین دوران است.

اما بازداشت او دلیلی دیگر نیز داشت.

یاسین رامین در دوران ریاست بر سازمان تامین داروی کشور، شرکتی را در آلمان ثبت کرد. امیر محسن ضیایی، رییس جمعیت هلال‌احمر در این رابطه توضیح داد که طبق قوانین آلمان، هر شرکتی که در این کشور فعالیت می‌کند باید تحت نظارت و مسئولیت یکی از اتباع آلمان باشد و به همین علت زمانی که شرکت رشد در آلمان راه‌اندازی شد، او که دارای تابعیت آلمان بود مسئولیت شرکت را عهده‌دار شد.
شرکتی که تراکنش های مالی اش پای این آقازاده را به زندان باز کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »