? زنده| اصابت یک راکت کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد

 

 

https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1130207891049332737?s=12


اصابت یک راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد

 


اعتراف شرکت بوئینگ به وجود نقص فنی در هواپیماهای ۷۳۷ مکس

شرکت بوئینگ آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدام به تصحیح برنامه‌های دستگاه شبیه‌ساز هواپیما کرده و اطلاعات اضافی را به اپراتورهای سیستم می‌دهد تا از این که این تجربه در هواپیماهای مختلف کارکرد می‌یابد،‌ اطمینان حاصل شود.

این شرکت، تاریخی را که در آن نقایص فنی مورد بررسی قرار گرفته و اینکه چگونه به سازندگان آن ابلاغ شده، مشخص نکرد.

بنا بر اعلام این شرکت، ‌برنامه کاربردی در دستگاه شبیه‌ساز هواپیما قادر به کپی برداری از برخی شرایط نیست به ویژه شرایطی که موجب بروز دو سانحه «۷۳۷ مکس» وابسته به خطوط هواپیمائی اتیوپی درتاریخ ۱۰ ماه مارس در جنوب شرق «آدیس آبابا» شد و ۱۵۷ کشته برجا گذاشت.

این شرکت تأکید کرد که تغییراتی که اعمال کرده باعث بهبود آموزش خلبانان برای استفاده از این دستگاه شبیه‌ساز خواهد شد./ایلناافغانستان واردات فرآورده‌های نفتی از ایران را به صفر رساند

حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی ایران، گزارش داده‌است براساس تصمیم مقامات افغانستان صادرات فرآورده‌های نفتی ایران به این کشور از ۲۲ اردیبهشت متوقف شده‌است.

این گزارش می‌افزاید درحالی که بخشی از فرآورده‌های نفتی ایران از جمله نفت سفید، نفت کوره و برخی از حلال‌ها و دیگر فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه از جمله افغانستان صادر می‌شد، این کشور رسماً از یک هفته پیش واردات از ایران را به صفر رسانده است.

اخیراً حمید حسینی گفته بود صادرات فرآورده‌های نفتی به عراق نیز با کاهش مواجه شده است./فارساورژانس اجتماعی: گزارش نکردن نقض حقوق کودک جرم است

رضا جعفری٬ رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور٬ گفت: «طبق قانون حمایت از کودک و نوجوان مصوبه سال ۸۱، اگر مسئولی در سازمان ها، نهادها یا موسساتی که محل نگهداری کودکان است، متوجه «نقض حقوق کودک» یا خشونت علیه کودکی شود و گزارش ندهد، طبق قانون مجرم است.»

او افزود: «چنین فردی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد و فرقی نمی کند که محل آن مدرسه، مهدکودک یا مرکز نگهداری کودکان بهزیستی باشد.»ایرنا


https://twitter.com/raheazadii/status/1130079009981779968


نماینده مجلس به قربانی اسید پاشی: از دست مجرم قِسِر در رفته ای

زهرا سعیدی، نماینده نزدیک به اصولگرایان مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع قربانیان اسیدپاشی طی جملاتی خطاب به مرضیه ابراهیمی که نیمی از صورت خود در جریان اسیدپاشی های اصفهان دچار جراحات شدید شده گفت: «شما از دست مجرم قِسِر در رفته ای و فقط یک طرف صورتت آسیب دیده است! تکلیف عامل اسیدپاشی چه شد.»

مرضیه ابراهیمی در ادامه از سعیدی درباره حوزه انتخابیه اش سوال کرد و وقتی فهمید او نماینده مبارکه اصفهان است با تعجب خطاب به او گفت: «واقعا متاسفم که شما نماینده اصفهان هستید و نمی دانید عاملان حادثه اسیدپاشی اصفهان هنوز مشخص نشده اند و به من می‌گویید قِسِر در رفته ای!»

نماینده مردم مبارکه نیز در ادامه خطاب به ابراهیمی و سایر قربانیان حاضر در مجلس بیان کرد: «ما پیشنهاد اعدام را در طرح تشدید مجازات اسیدپاشی داشتیم و فکر می کنم شما هم همین را می خواهید.»

قربانی اسیدپاشی اصفهان: اعدام نمی خواهیم، حبس ابد می‌خواهیم./ایسناعادل جبیر: عربستان به‌دنبال جنگ نیست

عادل جبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی، گفت که ریاض به‌دنبال جنگ در منطقه نیست، هرچند در صورت وقوع «با تمام قوا و عزم راسخ» به آن واکنش نشان خواهد داد.

او در جریان یک کنفرانس خبری گفت که «پادشاهی عربستان خواستار وقوع جنگ در منطقه نیست و به‌دنبال [سوق دادن وقایع به آن سو] هم نیست.»

عادل جبیر افزوده است کشورش «هر کاری بتواند انجام می‌دهد تا جلوی جنگ گرفته شود، و البته هم‌زمان تاکید داریم که اگر طرف دیگر جنگ را انتخاب کند، پادشاهی [سعودی] با تمام قوا و عزم راسخ به آن واکنش نشان خواهد داد، از خود و منافعش دفاع خواهد کرد.»رادیو فردافرمانده سپاه: از جنگ نمی‌هراسیم

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اعلام اینکه «ما به دنبال جنگ نیستیم،» گفت: «اما از جنگ نمی‌هراسیم و آماده‌ایم.»
سلامی گفت: «دشمنان ما هم اراده جنگ ندارند، اما تفاوت ما با آن‌ها این است که آن‌ها از جنگ می‌ترسند و خط حد آن‌ها جایی است که جان‌شان به خطر بیافتد و شکست دادن دشمنی با این ماهیت آسان است.»

او با بیان اینکه تهدید «عامل رشد و قدرتمند شدن» سپاه است، آمریکا را «دشمنی در حال فرسایش» خواند. او گفت که آمریکا «دچار پوکی استخوان» است.

او در مقابل گفت که «نبرد با دشمن» در سرزمین‌های اسلامی «جزو مطلوبیت‌های مردانه جوانان مجاهد» است./فارس


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »