جمهوری اسلامی دیگر محدودیت ذخائر هسته‌ای را رعایت نخواهد کرد

اعلام رسمی عدم پای بندی ایران به یکی از مهمترین پایه‌های برجام

زیتون– جمهوری اسلامی به صورت رسمی از فردا (چهارشنبه) به یکی از مهمترین پایه‌های برجام را اعلام خواهد کرد.

ایلنا خبر داد که از این پس دیگر «محدودیت ذخائر هسته‌ای ایران» که یکی از مهمترین بندهای برجام بود٬ از سوی ایران رعایت نخواهد شد.

روز گذشته خبرگزاری ایسنا به نقل از یک مقام نزدیک به هیئت نظارت بر برجام نوشت:«احتمالا دکتر روحانی روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت (۸ می) درگفتگوی زنده رادیو و تلویزیونی، برنامه‌های مرحله‌ای ایران برای انجام اقدامات متقابل در برابر خروج امریکا از برجام را اعلام خواهد کرد. ۱۸ اردیبهشت سالگرد خروج آمریکا از برجام است.»

بر اساس اطلاعات رسیده به «زیتون» این مقام نزدیک به هیئت نظارت عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران بود که در جلسه ای با مسئولان رسانه‌ها مواضع جدید حکومت ایران در قبال تحریم ها را اعلام کرده است.

امروز ایلنا در این خصوص نوشت که در راستای «اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و عدم پایبندی دیگر طرف‌های برجام به تعهدات خود پس از خروج یکجانبه ترامپ از توافق هسته‌ای» فردا سفرای ۵ کشور باقی مانده در برجام به وزارت خارجه دعوت شده و نامه رییس‌جمهور به آنها تسلیم می‌شود.

سفرای کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین از طریق این نامه بطور رسمی در جریان کاهش تعهدات ایران نسبت به مبحث میزان ذخائر هسته‌ای قرار خواهند گرفت.

در همین راستا نامه‌ای نیز از سوی محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی ارسال خواهد شد که در آن جزئیات فنی و حقوقی این اقدام ایران شرح داده شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جمهوری اسلامی دیگر محدودیت ذخائر هسته‌ای را رعایت نخواهد کرد

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »