زیتون- امروز (دوشنبه) قیمت سکه به پنج میلیون تومان رسید.

پس از چند ماه که بازار ارز تقریبا روند باثباتی را طی کرده بود، در روزهای اخیر شاهد نوسان بوده است. بطوریکه روز گذشته نرخ دلار در بازار آزاد تا ۱۴ هزار تومان نیز بالا رفت که این نرخ در ماه‌های اخیر بی‌سابقه است. همچنین با وجود آنکه صرافی‌های بانکی نرخ فروش دلار را سیزده هزار و ۶۹۰ تومان اعلام کرده‌اند برخی صرافی‌ها در تابلوی اعلانات خود این نرخ را ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان درج کرده‌اند.

همچنین از صبح امروز نرخ خرید و فروش دلار در میان دلالان بسیار نزدیک به قیمت‌های درج شده در تابلوی صرافی‌ها است.

همچنین نرخ فروش دلار ۱۵۶۰۰ هزار تومان است که در صرافی بانک ها این نرخ  ۱۵۳۹۰ است.

در ضمن نرخ فروش پوند انگلیس ۱۶۴۵۰ تومان، درهم امارات ۳۶۰۰ تومان، دلار کانادا ۱۰۳۰۰ تومان، دلار استرالیا ۸۹۰۰ تومان، لیر ترکیه ۲۵۰۰ تومان، کرون سوئد ۱۲۵۰ تومان  است.

نکته جالب آنکه در گذشته معمولا نرخ انواع سکه به دلیل همبستگی با نرخ دلار در حرکت بود در حالیکه  به نظر می‌رسد در این نوسانان شدت افزایش نرخ سکه بیشتر از نرخ دلار بوده است. بطوری که نرخ هر قطعه سکه تمام طرح جدید که هفته را با ۴ میلیون و ۵۰۰ تومان شروع کرده بود، با گذشت زمان از صبح امروز به سمت نرخ ۵ میلیون حرکت کرده و حتی برخی صرافی‌ها در تابلوی اعلانات خود مقابل نرخ فروش آن ۵ میلیون تومان را درج کرده اند.

 همچنین نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه  یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز ۹۵۰ هزار تومان است.

بازگشت به صفحه اول