? زنده| افزایش سه و نیم برابری صادرات آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۸

 

 

 


نامه انجمن‌های پزشکی ایران به دبیرکل سازمان ملل

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در حساب توییتر خود نامه ۶۶ انجمن علمی پزشکی ایرانی را منتشر کرده است که از جامعه جهانی می‌خواهند تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران را محکوم کنند.

نویسندگان این نامه که خطاب به دبیرکل سازمان ملل نوشته شده می‌گویند تحریم‌های اعمال شده نه تنها پژوهش و پیشرفت‌های علمی در ایران را هدف قرار داده که تامین نیازهای پزشکی و بشردوستانه را با موانع بسیار جدی روبرو می‌کند.

 


 


افزایش سه و نیم برابری صادرات آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۸

اداره آمار آمریکا گزارش تجارت خارجی این کشور طی سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که نشان می‌دهد صادرات ایالات متحده به ایران در این سال نسبت به ۲۰۱۷ تقریبا ۳.۵ برابر شده است.

بر اساس این گزارش که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، صادرات ایران به آمریکا نیز تقریبا هفت درصد رشد داشته است، اما این رشد بیشتر به خاطر ماه‌های میانی سال است و در واقع طی چهار ماه پایانی سال، صادرات ایران به آمریکا تقریبا به صفر رسیده بود.

صادرات آمریکا به ایران بعد از خروج دولت دونالد ترامپ از توافق شش قدرت جهانی با ایران موسوم به «برجام» در اردیبهشت اوج گرفته بود، اما در ماه دسامبر فروکش کرد.

در مجموع ایالات متحده طی سال گذشته میلادی بیش از ۴۴۰ میلیون دلار صادرات به ایران داشته و حدود ۶۸ میلیون دلار نیز کالا از ایران وارد کرده است. /رادیو فردا


 

https://twitter.com/ranjourr/status/1103017354689200128


متهم زن حمله مرگبار جاده خاش-زاهدان آزاد شد

علی موحدی‌راد، دادستان زاهدان، خبر داد که یک زن که با اتهام دست داشتن در حمله مرگبار به نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان بازداشت شده بود، با قرار وثیقه آزاد شده است.

او درخواست‌های مکرر سران طوایف سیستان و بلوچستان از سپاه پاسداران مبنی بر «بهره‌مندی از رأفت اسلامی و حفظ مقام مادر» را عامل آزادی این زن دانست و افزود: «در صورت تکرار این اعمال، رأفت اسلامی شامل حال آنان نخواهد شد و به شدت مجازات خواهند شد.»

به گفته دادستان زاهدان، در حال حاضر هشت متهم با قرار بازداشت موقت و برای تکمیل تحقیقات در زندان و در اختیار مأموران امنیتی هستند.

۲۴ بهمن ماه در حمله انتحاری به یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای سپاه در جاده خاش–زاهدان ۲۷ نفر کشته شدند./فارسحسن روحانی: فرمانده جنگ اقتصادی من هستم

حسن روحانی، رییس‌ جمهوری٬ گفت در «جنگ روانی و اقتصادی» که «دشمن» ایجاد کرده، رهبر جمهوری اسلامی او را به عنوان «فرمانده» انتخاب کرده و دستور داده «که دو قوه دیگر با همه توان و در چارچوب مقررات در کنار دولت باشند.» /ایسنااسد را سپاه قدس به تهران آورد

اسماعیل قاآنی، جانشین قاسم سلیمانی در بخش برون‌مرزی سپاه پاسداران٬ تایید کرد که رییس جمهور سوریه را «نیروی قدس سپاه به تهران آورد.»

او همچنین تاکید کرده است که «آنها که باید بدانند» از سفر رهبر سوریه به ایران خبر داشته‌اند و «آنهایی که نباید، نمی‌دانستند.»/ایسناخودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد هرمزگان

فرجام دانش٬ مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس٬ خبر از خودکشی دسته جمعی در یکی از مراکز ترک اعتیاد در هرمزگان داد.

به گفته او خودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد آبشورک ۱۱ مصدوم و یک کشته بر جای گذاشته است.

فرجام دانش گفت: «معتادان این کمپ ظاهراً در اعتراض بدرفتاری و شرایط نامناسب کمپ، درب‌های محل اسکان را از داخل بسته و تهدید کرده اند که محل را آتش خواهند زد.»

دانش افزود: «این افراد پس از حدود یک ساعت و نیم تهدید خود را عملی کردند.» /مهر


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی (بخوانید آقای خامنه‌ای، نگهبان قدرتمند جمهوری اسلامی ) مطابق معمول همیشه و با اعلام لیست نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری، همه را غافلگیر کرده است. اجازه دهید همین ابتدای کار و

ادامه »

«هر لحظه به شکلی بت عیار بر آمد/ هر دم به لباس دگر آن یار بر آمد/ گه پیر و جوان شد.» ایران هنوز

ادامه »

مراسم رای‌گیری ولایی -که انتخابات خوانده می شود- به عنوان ابزاری چند منظوره برای نمایش مشروعیت و حمایت مردمی از

ادامه »