طعنه به رفتار حکومتی آیت الله خمینی

واکنش متفاوت روزنامه جوان به نامه ی مهدی کروبی

زیتون– روزنامه ی وابسته به سپاه پاسداران در واکنشی متفاوت به نامه ی مهدی کروبی، نوشت:« باز خدا پدر این «سید» را بیامرزد که نجیبانه تنها شما را «نانجیب» می‌خواند، اگر در آن دوران طلایی بودید، با چند کلمه فرمان همه‌تان را آویزان می‌کردند. »

جوانروزنامه جوان، در این یادداشت که به قلم «محمدرضا کائینی» منتشر شده است،  با تاکید بر اینکه نامه ی شما «مسوع نخواهد شد»  خطاب به مهدی کروبی نوشته است«شما به همان دلیل یا مصلحتی در حصر هستید و محاکمه هم نمی‌شوید که در «دوران طلایی امام» آیات شریعتمداری، قمی، روحانی و… الخ محاکمه نشدند و در حصر ماندند… نامه‌پراکنی‌های شما هم به همان دلیل دیده و مسموع نخواهد شد، که نامه‌های آنها نشد…»

روزنامه ی منتسب سپاه در این یادداشت کوشیده است رفتار رهبری فعلی جمهوری اسلامی را با بنیانگذار انقلاب مقایسه کند و  رفتار رهبری فعلی را «نجیبانه» بخواند و  به طعنه بگوید  «در آن دوران طلایی بودید، با چند کلمه فرمان همه‌تان را آویزان می‌کردند.»

میرحسین موسوی  یکبار در سخنانش از دوران رهبری آیت الله خمینی به دوران طلایی یاد کرده  بود.

معلوم نیست که  نهادهای نظارتی چه واکنشی به انتشار این نوشته و این طعنه ی آشکار به رفتارهای حکومتی آیت الله خمینی خواهند داشت.

توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی در مطبوعات ایران می تواند، منجر به تعطیلی نشریات شود.

مهدی کروبی٬ رییس اسبق و محصور  مجلس، در اولین نامه اش از حصر از حسن روحانی٬‌ رییس جمهوری خواسته بود تا بر اساس اصل ۱۶۸ قانون اساسی در دفاع از حقوق شهروندان، از «حاکمیت مستبد» جمهوری اسلامی بخواهد تا دادگاهش را برگزار کند.

«زیتون» متن کامل یادداشت روزنامه جوان  را جهت اطلاع خوانندگان منتشر می کند:

حصر ارزش، حصر ضد ارزش! آقای کروبی!
شما به همان دلیل یا مصلحتی در حصر هستید و محاکمه هم نمی‌شوید که در «دوران طلایی امام» آیات شریعتمداری، قمی، روحانی و… الخ محاکمه نشدند و در حصر ماندند… نامه‌پراکنی‌های شما هم به همان دلیل دیده و مسموع نخواهد شد، که نامه‌های آنها نشد…
به‌راستی شما و آقای موسوی در آن دوره درباره پدیده «حصر» چگونه می‌اندیشیدید؟ اگر شما یادتان نیست، من به خوبی به یاد دارم که کتک‌کاری خود با طرفداران آقای شریعتمداری در مراسم ترحیم مرحوم اثنی‌عشری را با افتخار تعریف می‌کردید و از بابت همان دعوا، به آلاف و الوف رسیدید! من یادم هست که در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، بازرگان و دوستانش را به باد ناسزا گرفتید که چرا خبرنگاران رسانه‌ها را برای مصاحبه به منزل آقای شریعتمداری می‌بردند؟ مگر مردم مسخره شما هستند که یک روز حصر را ارزش و روز دیگر ضدارزش می‌خوانید؟
مگر شما علاقه‌مند به بازگشت به دوران طلایی امام راحل نیستید؟ مگر به دریافت دهها سمت از ایشان افتخار نمی‌کنید؟ امروز نظام جمهوری اسلامی شما را به همان دوران بازگردانده و تنها چشمه کوچکی از نحوه مواجهه با شوریدگان بر نظام در آن دوران را، به شما نشان داده است…
باز خدا پدر این «سید» را بیامرزد که نجیبانه تنها شما را «نانجیب» می‌خواند، اگر در آن دوران طلایی بودید، با چند کلمه فرمان همه‌تان را آویزان می‌کردند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

طعنه به رفتار حکومتی آیت الله خمینی

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »