سه پژوهشگر فضایی ایران در آتش سوختند

زیتون– محمدجواد آذری جهرمی٬ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران٬ از کشته شدن سه نفر از کارکنان پژوهشگاه فضایی ایران در یک حادثه آتش‌سوزی خبر داده است.

آذری جهرمی در حاشیه روز فناوری فضایی در جمع خبرنگاران در خصوص سانحه رخ داده در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی افزود: «این سانحه به دلیل آتش‌سوزی در یکی از ساختمان‌های پژوهشگاه فضایی بوده است.»

او با بیان این‌که در آن روز به دلیل برگزاری مراسم کسی متوجه این حریق نشد، خاطر نشان کرد: «در این حادثه سه نفر از افرادی که این ساختمان مشغول فعالیت بودند جان خود را از دست دادند.»

وزیر ارتباطات ضمن اینکه اشاره‌ای به زمان وقوع این آتش سوزی نکرد٬ تاکید کرد که هنوز گزارشی از این حادثه در دست نیست.

پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی در بزرگراه فتح در شرق تهران واقع شده است.

به نوشته سایت پژوهشگاه فضایی ایران این پژوهشکده در سال ۱۳۶۲ با عنوان مرکز تحقیقات مهندسی و زیر نظر جهاد سازندگی تاسیس شده و در سال ۱۳۹۰ به پژوهشگاه فضایی ایران منتقل شده است.

حدود ۴۰۰ نفر در این پژوهشکده مشغول به کار هستند که «بخش عمده‌ای از این نیروها را اعضای هیأت علمی و پژوهشگران متخصص» در رشته‌های مختلف تشکیل می‌دهند.

هدف این پژوهشکده «تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی» عنوان شده و طراحی و توسعه سامانه‌های حمل و نقل محموله‌های فضایی از جمله وظایف اصلی آن است.

در هفته‌های اخیر نام پژوهشگاه فضایی ایران بارها در خبرها مطرح شده است.

ماهواره امید، ساخت دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران پیش از پرتاب ناموفق برای آزمایش در اختیار پژوهشگاه فضایی قرار گرفته بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »