فرار کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه

نماینده دادستان در دادگاه مدیر اسبق حراست بانک مرکزی و مالک ماشین سازی تبریز اعلام کرد که امید اسد بیگی،‌ کارفرمای خصوصی شرکت نیشکر هفت‌تپه، فراری است.

به گفته نماینده دادستان، «امید اسدبیگی، از متهمین تحت تعقیب دادسرا، با تهیه پروفرم‌های جعلی به نام قربانعلی فرخزاد، سهامدار اصلی کارخانه ماشین‌سازی تبریز، اقدام به ثبت سفارش برای خط تولید نوشابه‌های گازدار و ورق خام”ام‌دی‌اف” کرد و طبق وکالتی که از وی داشت، به تخصیص ارز دولتی و دریافت ارز از بانک اقتصاد نوین اقدام کرد، در بازار آزاد فروخت و سهم قربانعلی فرخزاد را پرداخت کرد».

نماینده دادستان گفت: «متهم قربانعلی فرخزاد در اقاریر خود می‌گوید امید اسدبیگی مبلغ هفت تا ۱۰ میلیارد تومان به وی پرداخت و طبق بررسی سازمان سپاه، سود حاصل از ارز دولتی بیش از ۳۵۶ میلیارد ریال است که متهم حدود ۳۰ درصد را دریافت کرد و بقیه در اختیار امید اسدبیگی است که به علت پرونده‌های اقتصادی متواری است.» /جماران


 

 


دستور فیلتر اینستاگرام صادر شد

جواد جاویدنیا٬ سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه از وجود حکم قضایی برای فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

او تاکید کرد که هم‌اکنون دستور قضایی برای فیلتر این سرویس داریم و نظر اکثریت شورای عالی فضای مجازی و دیگر تصمیم‌گیران نیز مبنی بر فیلتر شدن این سرویس است. /فارس

 


 

 


تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانی

برخی از کشاورزان استان اصفهان در ادامه اعتراض‌هایشان برای دریافت حقابه امروز (چهارشنبه) در پل خواجوی این شهر تجمع کردند.

این کشاورزان خواستار تحقق وعده معاون وزیر نیرو هستند که به کشاورزان وعده داده بود که حقابه آخرین سال آبی را به آنها پرداخت کنند.

کشاورزان ورزنه و دیگر شهرها و آبادی‌های شرق اصفهان هم از هفته‌ها پیش تاکنون در اعتراض به آنچه «سال‌ها پایمال شدن حق‌آبه‌های قانونی‌شان» خوانده شده، دست به تجمعات اعتراضی زده بودند. در سالیان اخیر، کارشناسان آب و محیط زیست و همچنین مقام‌های جمهوری اسلامی ایران بارها در مورد مشکل کم‌آبی هشدار داده‌اند. /ایلنااحتمال عفو زنجانی درصورت پرداخت همه بدهی

رسول کوهپایه‌زاده٬ وکیل بابک زنجانی درباره اجرایی شدن حکم وی گفت: رأی دیوان عالی می‌گوید اگر آقای زنجانی استرداد وجه و اظهار ندامت کند مورد عفو قرار می‌گیرد.

او درباره بازگشت بدهی موکل خود به شرکت نفت عنوان کرد: آقای زنجانی حدود ۲ میلیارد یورو بدهی دارند که بخشی از آن از طریق فروش اموال داخلی پرداخت شده است و بخشی دیگر قرار بود با بازکردن حساب مشترک با شرکت نفت صورت گیرد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

این وکیل دادگستری درباره پرداخت میزان بدهی موکل خود به شرکت نفت تا به امروز گفت: بر اساس آنچه که معاون دادستانی تهران در دادگاه اعلام کرده تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از وجوه بازگشته است. /ایلنا


سلطان کاغذ دستگیر شد

حسین رحیمی٬ رییس پلیس تهران٬ از بازداشت فردی خبر داد که او را «سلطان کاغذ» نامیده و گفت که ارزش این پرونده بیش از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

حسین رحیمی گفت که این فرد به همراه ۱۶ نفر دیگر «۳۰ هزار تُن کاغذ با ارز دولتی وارد کردند» اما آنها را «به صورت آزاد» فروختند.

پیش از سلطان کاغذ وحید مظلومین و حمید درمنی که رسانه‌های ایران از آنان به عنوان «سلطان سکه» و «سلطان قیر» نام می‌برند، نیز بازداشت و اعدام شدند. /فارس


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول