تکذیب مذاکرات پنهانی ایران و آمریکا در لندن

زیتون– حمید بعیدی‌نژاد٬ سفیر ایران در بریتانیا، گزارش یک روزنامه کویتی درباره دیدار پنهانی دیپلمات‌های جمهوری اسلامی و آمریکا در لندن با وساطت عمان و برخی کشورهای اروپایی را تکذیب کرد.

روزنامه الجریده کویت در گزارشی به نقل از یک منبع اروپایی که نامش ذکر نشده خبر داده که تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی با پاسپورت‌های معمولی به لندن سفر کرده و در هتلی با یکدیگر مذاکره کرده‌اند.

به گفته این روزنامه، این مذاکرات با وساطت عمان و برخی کشورهای اروپایی برگزار شده و صلح طرفین درگیر در یمن نیز یکی از نتایج این مذاکرات بوده است.

روزنامه الجریده کویت همچنین نوشت که طرفین نگران درز کردن خبر این مذاکرات پنهانی و تاثیر آن بر سیاست داخلی کشور خود هستند.

به رغم اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ مقامات ایران و آمریکا بارها به صورت پنهانی مذاکره کرده‌اند؛ اما مقامات جمهوری اسلامی سرسختانه هرگونه مذاکره‌ای را طی ماه‌های گذشته تکذیب کرده بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »