وضعیت وخیم چهارمین دانش آموز حادثه آتش سوزی زاهدان

زیتون– محمد خرم٬ نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش٬ که برای بررسی حادثه آتش سوزی دانش آموزان به زاهدان سفر کرده، به رویداد۲۴ خبر داد که لحظاتی پیش چهارمین دانش آموز هم بر اثر این آتش سوزی جان باخت.

این خبر ساعتی بعد تکذیب شد؛ اما وضعیت جسمی مریم نوکندی، قربانی دیگر این حادثه وخیم گزارش شده است. سوختگی او بالای ۷۰ درصد گزارش شده بود.

این آتش‌سوزی صبح سه‌شنبه ۲۷ آذر در مرکز پیش‌دبستانی و دبستان دخترانه “اسوه حسنه” رخ داد.

صبح امروز فریبر زاهدی، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ضمن تایید کشته شدن دانش آموز سوم٬ دلیل فوت این دانش‌آموز را شدت سوختگی اعلام کرد.

روز گذشته، مونا خسروپرست و صبا عربی دو دانش آموز دیگر این مدرسه در این آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.

سازمان آتش نشانی علت این حادثه را آتش گرفتن بخاری نفتی اعلام کرد. این نخستین بار نیست که استفاده از بخاری نفتی برای گرمایش در مدارس ایران فاجعه می‌آفریند.

وزارت آموزش و پرورش تأیید کرده که سیستم گرمایش ۴۲درصد مدارس ایران ایمن نیست.

در پی این حادثه مدیر آموزش و پرورش ناحیه دوم زاهدان استعفا کرد و دادستان این شهر دستور بازداشت مدیر و مربی مرکز پیش‌دبستانی و دبستان دخترانه “اسوه حسنه” را صادر کرده است.

استانداری سیستان و بلوچستان چهارشنبه را در زاهدان عزای عمومی اعلام کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »