کشته شدن دانش‌آموزان در پی آتش گرفتن یک مدرسه

زیتون– یک حادثه آتش‌سوزی دیگر، این بار در مدرسه‌ای در زاهدان در استان سیستان و بلوچستان قربانی گرفت.

خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه از مرگ سه دانش‌آموز دختر در آتش‌سوزی این مدرسه خبر داد.

این گزارش حاکی از آن است که آتش‌سوزی در مدرسه‌ای غیردولتی اتفاق افتاده و دلیل آن نیز «استفاده از چراغ نفتی برای گرم کردن» کلاس درس بوده است.

در پی این آتش‌سوزی، سه دختربچه دچار «سوختگی بیش از ۹۰ درصد» شده و جان باخته‌اند.

در همین رابطه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: «در حال حاضر معاون و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر هستند و با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی محرز شده و در این زمینه دستور بازداشت آن‌ها صادر شد.»

خبرگزاری فارس نیز خبر داد که روابط عمومی آموزش و پرورش اعلام کرد مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان در پی حادثه پیش دبستانی و دبستان دخترانه اسوه حسنه و به منظور ابراز همدردی با خانواده های داغدیده و مصدوم از سمت خویش استعفا کرده است.

همچنین به گفته مدیر روابط عمومی اداره آموزش‌ و پرورش استان سیستان و بلوچستان، «یک دانش‌آموز پیش‌دبستانی و سه دانش‌آموز کلاس اولی دچار سوختگی شده‌اند که حال دو نفر وخیم بوده و در آی‌سی‌یو بستری هستند و درصد سوختگی بالاست».

به گفته علی مرادی، در مدارس «استفاده از این چراغ‌ها و بخاری‌های چکه‌ای [نفتی] ممنوع است.»

این نخستین بار نیست که دانش‌آموزان یک مدرسه در ایران به دلیل استفاده از همین چراغ‌های نفتی و کمبود امکانات طعمه آتش می‌شوند.

۲۹ دانش‌آموز دختر روستای شین‌آباد پیرانشهر در آذرماه ۱۳۹۱ بر اثر آتش‌گرفتن یک بخاری نفتی دچار سوختگی شدند که دو نفر از آنها به علت شدت جراحات جان باختند.

شش سال پس از حادثه، دیگر قربانیان آن هم‌چنان به دنبال درمان و تامین هزینه‌های آن هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »