نماینده تبریز در مجلس: اتهام بازداشت‌شدگان شورای شهر تبریز اختلاس است

زیتون- نماینده تبریز در مجلس خبر داد که علت بازداشت اعضای شورای «اختلاس مالی و زد و بند برای جذب افراد در شهرداری» بوده است.

طی چند هفته اخیر، دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی، سه عضو شورای شهر تبریز را بازداشت کرده است. همچنین یک معاون شهرداری تبریز و چند نفر دیگر هم  مرتبط با این پرونده بازداشت شده‌اند. در مجموع تعداد بازداشتی های این پرونده که محمد اسماعیل سعیدی حال پرده از «اختلاس بودن آن برداشت»، به یازده نفر رسیده است.

محمد اسماعیل سعیدی، نماینده تبریز در مجلس به خانه ملت گفته است او از این «زد و بندها» آگاه بوده و در نامه‌ای به دیوان محاسبات کشور، این مسایل را گزارش کرده بود.

حکمتعلی مظفری، رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی پیشتر گفته بود بازداشت این افراد «در راستای مبارزه با مظاهر فساد» است. مظفری گفته است اتهام این افراد «تبانی در معاملات دولتی و ارتشا» است.

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفته است که تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد.

اصغر عابدزاده، رئیس شورای شهر تبریز هم به خبرگزاری تسنیم گفته است «این مسئله محرز نشده است که دستگیرشدگان آیا به‌ صورت قطعی دچار تخلف شده‌اند یا نه.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی از اسلام، مشارکت در جنبش‌های سیاسی و اجتماعی، عضویت در احزاب

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق

ادامه »