آزادی کارگران بازداشت شده مجتمع مس میدوک

زیتون- شب گذشته (سه شنبه) تمامی کارگران بازداشت شده مجتمع مس میدوک شهر بابک با سپردن تعهد و قرار وثیقه آزاد شدند .

madan4

منابع خبری در مجتمع مس میدوک توضیح دادند که در جریانات اعتراض صنفی اخیر کارگران این واحد معدنی حدود  ۱۰ نفر از کارگران پیمانکاری بازداشت شده بودند که در حال حاضر همگی آنها آزاد شده‌اند.

ایلنا نوشت که در عین حال در خبری که پیرامون همین مسئله به نقل از مسئولان قضایی شهرستان شهربابک از سوی رسانه‌های محلی منتشر شده است، موضوع بازداشت کارگران مورد نظر تکذیب و در عین حال از طرح شکایت کارفرما برعلیه ۷ نفر از کارگران سخن به میان آمده است.

به گفته کارگران در جریان اعتراضات اخیر کارگران پیمانکاری شاغل در مجتمع مس میدوک حدود ۷۰۰ نفر با برپایی تجمعی خواستار دسترسی برابر به مزایای همکاران قرارداد  مستقیم خود که از نظر مقررات اداری قراردادهای آنها به نام «۳۰-۲۴ » تنظیم شده است بودند. طبق ادعای آنان استفاده از مزایایی همچون برابری پاداش، حق طرح طبقه بندی مشاغل و برخوداری از امنیت شغلی  از جمله خواسته‌های معترضان بوده است که ظاهرا هنوز مورد موافقت کارفرما قرار نگرفته است.

از قرار معلوم پیگیری کارگران معترض برای دسترسی به خواسته‌های صنفی مورد نظر همچنان ادامه دارد و در این رابطه منابع ایلنا می‌گویند که برای امروز تعدادی از کارگران در یکی از فضاهای ورزشی منطقه دور هم جمع شده‌اند.

مجتمع مس میدوک شهر بابک که هم اکنون به مجتمع مس کرمان (حوزه شهر بابک) شهرت دارد از سه واحد معدنی به اسامی ایجو ،چاه فیروزه ومیدوک تشکیل شده است؛  این واحد ها با بیش از ۷۰۰ کارگر پیمانی از سوی چهار شرکت  به اسامی مبین ،اولنگ،آریا جنوب وتوس نصیر به بهره برداری می رسند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News