آزادی کارگران بازداشت شده مجتمع مس میدوک

زیتون- شب گذشته (سه شنبه) تمامی کارگران بازداشت شده مجتمع مس میدوک شهر بابک با سپردن تعهد و قرار وثیقه آزاد شدند .

madan4

منابع خبری در مجتمع مس میدوک توضیح دادند که در جریانات اعتراض صنفی اخیر کارگران این واحد معدنی حدود  ۱۰ نفر از کارگران پیمانکاری بازداشت شده بودند که در حال حاضر همگی آنها آزاد شده‌اند.

ایلنا نوشت که در عین حال در خبری که پیرامون همین مسئله به نقل از مسئولان قضایی شهرستان شهربابک از سوی رسانه‌های محلی منتشر شده است، موضوع بازداشت کارگران مورد نظر تکذیب و در عین حال از طرح شکایت کارفرما برعلیه ۷ نفر از کارگران سخن به میان آمده است.

به گفته کارگران در جریان اعتراضات اخیر کارگران پیمانکاری شاغل در مجتمع مس میدوک حدود ۷۰۰ نفر با برپایی تجمعی خواستار دسترسی برابر به مزایای همکاران قرارداد  مستقیم خود که از نظر مقررات اداری قراردادهای آنها به نام «۳۰-۲۴ » تنظیم شده است بودند. طبق ادعای آنان استفاده از مزایایی همچون برابری پاداش، حق طرح طبقه بندی مشاغل و برخوداری از امنیت شغلی  از جمله خواسته‌های معترضان بوده است که ظاهرا هنوز مورد موافقت کارفرما قرار نگرفته است.

از قرار معلوم پیگیری کارگران معترض برای دسترسی به خواسته‌های صنفی مورد نظر همچنان ادامه دارد و در این رابطه منابع ایلنا می‌گویند که برای امروز تعدادی از کارگران در یکی از فضاهای ورزشی منطقه دور هم جمع شده‌اند.

مجتمع مس میدوک شهر بابک که هم اکنون به مجتمع مس کرمان (حوزه شهر بابک) شهرت دارد از سه واحد معدنی به اسامی ایجو ،چاه فیروزه ومیدوک تشکیل شده است؛  این واحد ها با بیش از ۷۰۰ کارگر پیمانی از سوی چهار شرکت  به اسامی مبین ،اولنگ،آریا جنوب وتوس نصیر به بهره برداری می رسند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح

ادامه »