زیتون– پرونده جدیدی برای شاپور رشنو فعال ملی-مذهبی در اندیشمک تشکیل شده است.

به گزارش «زیتون» شاپور رشنو که قبلا نیز با اتهام تبلیغ علیه نظام، بر اساس بازداشت وی در سال ۹۴ محکوم و به زندان شیراز تبعید شده بود بار دیگر با احضار و پرونده جدیدی روبرو شده است.

اتهام وی در پرونده جدید تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه معاند نظام اعلام شده است. این پرونده همراه با بازداشتی های اعتراضات دی ماه گذشته تشکیل شده است.

دادگاه جدید قرار است در ۲۹ دی ماه به همراه هفت متهم دیگر که همه اندیمشکی و از بازداشتی های اعتراضات دی ماه هستند تشکیل شود.

او پیشتر در سال ۹۴ نیز بازداشت شده و پس از دوماه با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

آن زمان علاوه بر رشنو تعداد دیگری از فعالین مدنی و کارگری اندیمشک از جمله علی محمد جهانگیری، علی نجاتی از فعالان سندیکای کارگران هفت تپه،امیر رحیم خانی و مادرش، عزت الله جعفری، عبدالرضا شاکری و … نیز بازداشت شده بودند.

این فعال سیاسی و فرهنگی دی ماه سال گذشته نیز مجددا بازداشت شده بود. 

مدتی پیش نیز حکم یک سال حبس و تبعید او به زندان شیراز توسط دادگاه تجدید نظر تایید شده بود. نزدیکان او که مطلع شده اند وی تحت فشار جهت پذیرش اتهاماتی واهی است، در گفت‌وگو با «زیتون» اعلام کردند که به شدت نگران حال وی هستند.

رشنو در هنگام اعتراضات اخیر در منزل شخصی بازداشت شده و تصور قبلی آن بود که قصد اجرای حکم یک سال حبس و تبعید او به زندان شیراز را دارند. اما با طرح اتهامات جدید، آشنایان وی نگران پرونده سازی دیگری علیه وی می باشند. این در حالی است که او در فضای مجازی نیز فعال نبوده است

بازگشت به صفحه اول