زیتون- امروز عده ای از دوستان، یاران و هم بندی های سابق بهاره هدایت به مناسبت سالروز تولد او جشن کوچکی برگزار کردند.

۱۶ فروردین امسال هفتمین سالگرد تولد بهاره هدایت در زندان اوین بود. دوستان او با برگزاری این جشن خانواده او را تنها نگذاشتند.

photo_2016-04-04_10-45-19

بهاره هدایت، فعال دانشجویی، عضو شورای مرکزی و سخنگویی تحکیم وحدت بود. او تا کنون ۵ بار بازداشت شده است. آخرین بار روز عاشورای سال ۸۸ بود که منجر به صدور حکم ۹ سال و نیم حبس قطعی برای او شد. او با اتهام های فعالیت تبلیغی علیه نظام، مصاحبه با رسانه‌های بیگانه، توهین به رهبری، توهین به رییس جمهوری، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، ورود غیرقانونی و تخریب درب دانشگاه امیرکبیر هنگام ورود مهدی کروبی به این دانشگاه، توسط قاضی مقیسه محاکمه شد. وی در کل به ۷ سال و نیم زندان بابت این اتهامات محکوم شده است، هم‌چنین حکم دو سال حبس تعلیقی به اتهام اقدام علیه امنیت از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵ نیز به اجرا درآمده و به این حکم اضافه شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر شعبه ۵۴ دادگه انقلاب در تیر ماه ۱۳۸۹ نیز به تایید رسید.

به گزارش «زیتون» در مراسم امروز دوستان بهاره هدایت و همبندیان سابق او به ذکر خاطراتی از دوران فعالیت دانشجویی یا ذکر سالهای زندان پرداختند.

بازگشت به صفحه اول