تایید بازداشت تعداد زیادی از معترضان بازار تهران

زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران٬ بازداشت تعداد زیادی از افراد مرتبط با اعتراض های اخیر در بازار تهران را تایید کرد.

روز گذشته اخباری مبتنی بر بازداشت برخی از کسبه معترض بازار تهران منتشر شده بود.

عباس جعفری دولت‌آبادی امروز به خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه گفت که از روز آغاز تجمعات به پلیس و دستگاه‌های امنیتی دستور داده شد تا به گفته او عوامل این اتفاقات را شناسایی کنند و پس از آن افراد زیادی شناسایی و به زندان معرفی شده اند. دادستان تهران بدون اعلام آماری، افراد بازداشت شده را «عوامل اخلالگر» نامید که به گفته او «از بازاری‌ها نبوده‌اند.»

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین در مورد مبارزه با فساد اقتصادی نیز یادآور شد که طبق قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی که در سال ١٣۶٩ تصویب شد، «هفت مصداق برای فساد اقتصادی از جمله قاچاق ارز، احتکار و موارد این چنینی مشخص شده است.»

به گفته دادستان عمومی و انقلاب تهران براساس ماده دو این قانون «مجازات اعدام و بیست سال حبس و مصادره اموال مجرم در نظر گرفته شده که اعدام زمانی است که فرد اضرار به نظام برساند.»

در روزهای اخیر به دنبال التهاب در بازار ارز و طلا، اعتصاب و اعتراض‌هایی در نقاط مختلف بازار تهران و برخی شهرهای دیگر از جمله اراک، اصفهان و کرمانشاه روی داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه فنی و حرفه‌ای هرگونه نگریسته شود سزاوار عضویت در تیم ملی

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »