سخنگوی شورای نگهبان: برجام مثل قطعنامه ۵۹۸ است

زیتون- نجات‌الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان توافق‌نامه «برجام» را به قطعنامه ۵۹۸ تشبیه کرده و گفته باید با این توافق‌نامه همانند قطعنامه مذکور برخورد کرد.

635824941500776332

ابراهیمیان گفت: «برجام یک راه‌حل عملی بوده که ما به معضلی برخوردیم و نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راه‌حلی زیر نظر ایشان انتخاب کرد.» وی افزود که «برجام» یک «فتح‌الفتوح» نیست و «ما همان‌طور که ۵۹۸ یا تصمیمات سخت دیگر را به دلیل شرایط‌‌مان قبول کردیم، باید با همین مسئله برجام برخورد کنیم.»

ابراهیمیان در ادامه درباره انتخابات اسفند ماه گذشته و برخی عملکرد‌های شورای نگهبان نیز اظهاراتی داشت.

او در بخش دیگری از سخنانش که توسط فارس منتشر شده در مورد چگونگی بررسی صلاحیت علی مطهری توضیح داد «توافق شده بود که ایشان را در جلسه ۱۲ نفره مطرح کنیم. ایشان را هیات نظارت رد کرده بود نه ما.» سخنگوی شورای نگهبان در خصوص رایزنی معاون اول رییس جمهور، وزیر اطلاعات و وزیر کشور با شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت ها، گفت:« من اطلاع دقیقی از ارائه لیست ندارم که آقای جهانگیری چنین کاری کردند یا نه.»

نجات ابراهیمیان در پاسخ به این سوال که آیا واقعا برای آزمون به حسن خمینی زنگ زده بودند، گفت:« من دقیقا مطلع نیستم. من هم شنیدم به دفتر ایشان زنگ زدند ولی اینکه چه کسی و در چه شرایطی و به چه کسی زنگ زده جزئیاتش را خبر ندارم.» او همچنین در مورد تایید صلاحیت بخشی از نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری که در آزمون شورای نگهبان شرکت نکرده بودند توضیح داد:« عده‌ای حدود ۱۵۰ نفر آزمون ندادند که روند بررسی صلاحیت‌شان با اطلاعاتی بوده که خود آقایان فقها اطلاع داشتند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »