سخنگوی شورای نگهبان: برجام مثل قطعنامه ۵۹۸ است

زیتون- نجات‌الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان توافق‌نامه «برجام» را به قطعنامه ۵۹۸ تشبیه کرده و گفته باید با این توافق‌نامه همانند قطعنامه مذکور برخورد کرد.

635824941500776332

ابراهیمیان گفت: «برجام یک راه‌حل عملی بوده که ما به معضلی برخوردیم و نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راه‌حلی زیر نظر ایشان انتخاب کرد.» وی افزود که «برجام» یک «فتح‌الفتوح» نیست و «ما همان‌طور که ۵۹۸ یا تصمیمات سخت دیگر را به دلیل شرایط‌‌مان قبول کردیم، باید با همین مسئله برجام برخورد کنیم.»

ابراهیمیان در ادامه درباره انتخابات اسفند ماه گذشته و برخی عملکرد‌های شورای نگهبان نیز اظهاراتی داشت.

او در بخش دیگری از سخنانش که توسط فارس منتشر شده در مورد چگونگی بررسی صلاحیت علی مطهری توضیح داد «توافق شده بود که ایشان را در جلسه ۱۲ نفره مطرح کنیم. ایشان را هیات نظارت رد کرده بود نه ما.» سخنگوی شورای نگهبان در خصوص رایزنی معاون اول رییس جمهور، وزیر اطلاعات و وزیر کشور با شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت ها، گفت:« من اطلاع دقیقی از ارائه لیست ندارم که آقای جهانگیری چنین کاری کردند یا نه.»

نجات ابراهیمیان در پاسخ به این سوال که آیا واقعا برای آزمون به حسن خمینی زنگ زده بودند، گفت:« من دقیقا مطلع نیستم. من هم شنیدم به دفتر ایشان زنگ زدند ولی اینکه چه کسی و در چه شرایطی و به چه کسی زنگ زده جزئیاتش را خبر ندارم.» او همچنین در مورد تایید صلاحیت بخشی از نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری که در آزمون شورای نگهبان شرکت نکرده بودند توضیح داد:« عده‌ای حدود ۱۵۰ نفر آزمون ندادند که روند بررسی صلاحیت‌شان با اطلاعاتی بوده که خود آقایان فقها اطلاع داشتند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »