اوباما: امریکا برای رفع نگرانی ایران بابت کاهش تحریم ها، اقدام می کند

زیتون- اوباما وعده داد آمریکا برای رفع نگرانی های ایران بابت کاهش تحریم ها فعالیت خواهد کرد.

باراک اوباما درحاشیه اجلاس امنیت هسته ای ۲۰۱۶ در واشنگتن در جمع خبرنگاران درخصوص امکان دسترسی شرکت ها وسرمایه گذاران خارجی به بازار ایران تاکید کرد:«باید به روشنی گفت ایران تا به امروز به تعهدات خود پایبند بوده است و این بسیار مهم است که ما و جامعه بین الملل نیز به تعهدات خود پایبند باشیم.»
0uylzuzfzlllllll
باراک اوباما با اشاره به گزارشات ارائه شده آژانس بین المللی انرژی اتمی به ۵+۱، گفت:« ایران طبق گام های اجرایی تعیین شده عمل کرده است ودرنتیجه کلیه تحریم های مربوط به برنامه هسته ای ایران لغو شده است.»
رئیس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد، چالش پیش روی امروز دولت ایران درخصوص، عدم حضور بلند مدت شرکت ها دربازار ایران می باشد وشرکت ها باید به پابرجایی چشم انداز های این توافقنامه عادت کنند. وی یادآور شد، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا ودیگر همتایان او در۵+۱ به ارایه اطلاعات به شرکت ها وشفاف سازی درخصوص اینکه چه نوع مبادلاتی با ایران آزاد شده ، می پردازند.
اوباما ااظهار امیدواری کرد که درطول چند ماه آینده شرکت ها وبخش های حقوقی آن شرکت ها، این حقیقت را درک خواهند کرد که تعاملات تجاری درایران برای آنها ریسک وبار حقوقی در پی نخواهد داشت.
رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه نگرانی های مطرح شده ازطرف ایران بررسی خواهد شد و دراین زمینه همکاری های لازم با ایران انجام خواهد شد، گفت:« ایرانی ها مجبور نیستند که فقط ازمعاملات دلاری استفاده کنند بلکه می توانند ازطریق موسسات اروپایی هم معاملات خود را به انجام رسانند.»
اوباما اذعان داشت ضمن اینکه برای به جریان افتادن مبادلات با ایران شفاف سازی های مداومی لازم خواهد بود، عملکرد های ایران نیز درجهت اعتماد سازی ازایران بعنوان محلی امن برای تجارت وسرمایه گذاری عامل مهمی خواهد بود.
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت که ایران تا به امروزطبق متن توافقنامه عمل کرده است، ولی پایبندی به روح توافقنامه نیازمند ارسال سیگنال به جامعه بین المللی وتجارت جهانی است که ایران به دنبال رفتار تحرک برانگیز نباشد. وی مدعی شد، وقتی ایران موشک های بالستیک با شعارهایی همچون نابودی اسراییل پرتاب می کند، باعث بوجود آمدن وحشت بازار وبوجود آمدن ریسک ژئوپلتیک خواهد شد.
اوباما اظهارامیدواری کرد با انجام تعهدات خود مبنی برروشن گری درمورد نحوه تعاملات اقتصادی شرکت ها، ایران درپی این توافقنامه با فراهم آوردن شرایط امن تجارت وسرمایه گذاری، بهبود شرایط اقتصادی مردم ایران را فراهم آورد.
همچنین رویترز در این مورد نوشت: باراک اوباما رئیس ایالات متحده آمریکا در نشست خبری در واشنگتن گفت که آمریکا برخی نگرانی های ایران درباره عدم توانایی در استفاده کامل از کاهش تحریم ها براساس توافق هسته ای را رفع خواهد کرد اما ایران هم باید به بخش های اقتصادی و کسب و کار، اطمینان دهد. او در این نشست خبری افزود که «با ایران برای رفع برخی نگرانی هایی که ابراز کرده کار می کنیم. جامعه جهانی باید به نقش خود در اجرای توافق هسته ای با ایران عمل کند.»
اوباما توضیح داد:« ایران تاکنون به توافق هسته ای متعهد بوده اما روح توافق هسته ای شامل این می شود که ایران باید به جامعه جهانی و بخش های اقتصادی نشانه هایی ارسال کند که دست به سلسله اقدامات تحریک کننده ای نمی زند که باعث ترس بخش های اقتصادی می شود.»
تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »