اتهام بانک انگلیسی به نقض تحریم آمریکا از طریق صادرات مینی ژوپ به ایران

زیتون- بانک انگلیسی HSBC به نقض تحریم های آمریکا از طریق صادرات مینی ژوپ به ایران متهم شد.

عصرایران به گزارش از وال استریت ژورنال نوشت: نهاد های نظارت آمریکا بانک انگیسی HSBC را به نقض تحریم های آمریکا از راه دادن اعتبارات به شرکت هایی از جمله شرکت های صادر کننده مینی ژوپ به ایران و شیرینی به سوریه متهم کردند.
این بانک انگلیسی همچنین برای احداث کارخانه در برزیل وام داده اما پس از بررسی معلوم شد در این آدرس ساختمانی به همراه خدمتکاران است. نهاد های نظارت همچنین شعبه این بانک در مکزیک را به بازکردن حساب برای یک جوان ۱۹ ساله متهم می کنند که با یک ساک پر از دلار به بانک آمده و خود را توزیع کننده میگو معرفی کرد.
نشریه آمریکایی خاطرنشان می سازد بانک HSBC در سال ۲۰۱۲ میلادی مبلغ بی سابقه ۱.۹ میلیارد دلار را پرداخت کرد چون نتوانست متوجه پول شویی درآمد های ناپاک ارسالی از طریق مکزیک و عملیات مالی با کشور های تحت تحریم های اقتصادی آمریکا از جمله با ایران شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چهره‌ی مچاله‌شده از گریه و لابه‌ی بسیارِ او، بِرندی شده بود. بر بالای هر منبری که می‌رفت، در جمعِ هر جماعتی که می‌رفت؛ اشک‌اش دمِ مشکش بود. چشمِ جوانان مؤمن و انقلابی را خوب گرفته

ادامه »

سالها پیش که رهبر جمهوری اسلامی در بزنگاه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ جنجال سند آموزشی ۲۰۳۰ را به‌پا کرد در مطلبی با عنوان «اصولگرایان

ادامه »

توی یک عالم دیگری سیر می‌کرد. در عوالمی که به واقعیت راه نداشت. تک‌تک جمله‌هایی که بیان می‌کرد و سفارش‌هایی

ادامه »