????زنده| کواکبیان: سران سه قوه موافق تصویب لوایح چهارگانه FATF هستند

 

۲۴ هزار کودک بیوه زیر ۱۸ سال در ایران وجود دارند

معصومه آقاپورعلیشاهی، عضو فراکسیون زنان مجلس، از وجود ۲۴ هزار بیوه زیر ۱۸ سال در کشور خبر داد.

به گفته نماینده شبستر در مجلس  پس از خراسان رضوی، استان آذربایجان شرقی رتبه دوم کودک همسری در ازدواج کودکان ۱۰ تا ۱۵ ساله را دارد.

این نماینده مجلس تصریح کرد در ماده ۱۰۴۱ قانونی مدنی حداقل سن ازدواج در کشور ۱۳ سال است اما ازدواج‌های پایین‌تر از این سن نیز با اجازه پدر انجام می‌شود و فراکسیون به دنبال آن است که با ممنوع کردن طرح ازدواج زیر ۱۳ سال، حداقل سن ازدواج را به ۱۵ سال افزایش دهد./خانه ملت

 


برای ۲۳ درویش گنابادی مجموعاً ۱۱۹ سال حبس صادر شد


کواکبیان: سران سه قوه موافق تصویب لوایح چهارگانه مرتبط FATF هستند

مصطفی کواکبیان، نماینده مجلس گفت: سران سه قوه شب گذشته در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه جلسه داشته‌اند و هر سه درخواستشان تصویب لوایح چهارگانه مرتبط اف‌ای‌تی‌اف بوده است.

نماینده تهران در پاسخ به این سوال که چرا لوایح چهارگانه دولت (الحاق به کنوانسیون پالرمو، الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، اصلاح قانون پولشویی و اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم) با این همه مخالت، در مجلس رو به رو شد و حتی بررسی آنها دو هفته به تعویق افتاد،  گفت: عقب افتادن بررسی این لایحه به دستور رئیس مجلس بود و من هم در تذکری که داشتم گفتم که باید این لایحه هر چه زودتر به صحن بیاید. در حال حاضر ما در کمیسیون امنیت ملی همچنان در حال بررسی این موضوع هستیم.

او در پایان با انتقاد از مباحث حاشیه‎ای که مطرح می‌شود، درباره احتمال تصویب این لوایح گفت: انشالله که تصویب می شوند./ خبرآنلاین


آمار زنان مبتلا به ایدز در ۲ سال گذشته ۱۰ برابر شد


مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی به خشونت کشیده شد


https://twitter.com/vaseghi/status/1000640552797433856


اژه ای درباره بازداشتی‌های محیط زیستی: دولتی‌ها این حرف‌ها را می‌‌زنند که اتهام متوجه خودشان نشود

محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده بازداشتی‌های محیط زیستی و اظهارات دولتی‎ها در این باره گفت: کلانتری یا هرکسی که بدون اطلاع در این زمینه و بدون اینکه به پرونده دسترسی داشته باشد اظهارنظر صریح بکند، جایی ندارد.
وی تاکید کرد که «دادستان هم جواب داد. خدایی نکرده برخی حرف‌ها این شائبه را ایجاد می‌کند چون این افراد زیرمجموعه خودشان بوده‌اند می‌خواهند این اتهام متوجه خودشان نشود.»


نماینده مجلس: ۷۵درصد مردم سیستان و بلوچستان فقر غذایی دارند


ائتلاف «امید» و «نمایندگان ولایی» برای تصاحب کرسی ریاست مجلس

مسعود رضایی نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از  ائتلاف «امید» و «نمایندگان ولایی» برای تصاحب کرسی ریاست مجلس خبر داد.

به گفته وی اکثر اعضای فراکسیون امید به این جمع‌بندی رسیده‌اند که بهتر است آقای عارف برای کرسی ریاست مجلس اعلام کاندیداتوری کند. رضایی خاطر نشان کرد : باتوجه به رایی که مردم در چند سال گذشته در انتخابات مختلف دادند، لازم است شاهد تغییر ریاست مجلس نیز باشیم و طبیعتاً تاکید اصلی ما بر کرسی ریاست است./ ایلنا


مراسم تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی برگزار شد

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب