ارتش ترکیه ادعای کودتا علیه اردوغان را رد کرد

زیتون- ارتش ترکیه ادعاهای منتشره مبنی بر اینکه بعضی از نظامیان قصد کودتا علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور را دارند، قاطعانه رد کرده است.

140619150956_recep_erdogan_military_624x351_afp_nocredit

ستاد فرماندهی ارتش ترکیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تاکید بر وفاداری خود به «دموکراسی» و «اطاعت محض» انتشار چنین ادعاهایی در رسانه‌ها را بی اساس خوانده است. بی بی سی فارسی در این باره نوشت: ارتش ترکیه در این بیانیه تند رسانه‌های این کشور را به تضعیف روحیه مردم متهم کرده و وعده داد علیه کسانی که این ادعاها را مطرح کرده‌اند، «اقدام قانونی» صورت خواهد گرفت.

 

ارتش ترکیه بدون ذکر نام نهادهای رسانه‌ای که ادعای احتمال اقدام به کودتا را مطرح کرده‌اند گفت که این شایعه‌های بی اساس تنها موجب تضعیف روحیه «قهرمانان ما در نیروهای مسلح» می شوند و آنها را «معذب» می‌کنند.

روزنامه حریت، پرشمارترین روزنامه این کشور نوشته است که منظور از بیانیه ارتش رسانه‌هایی هستند که در روزهای اخیر ادعاهایی را مطرح کرده‌اند مبنی بر این که بعضی از نظامیان وابسته به گروه فتح الله گولن در ارتش ترکیه در تدارک کودتایی علیه رئیس جمهور هستند.

فتح‌الله گولن، شخصیت مذهبی پرنفوذ اهل ترکیه که مقیم آمریکا است. جنبش گولن در ترکیه که مروج مدارا و تسامح است به یکی از بزرگترین شبکه‌های اسلامگرا در جهان تبدیل شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »