رئیس سازمان امور اجتماعی: آمار سالانه خودکشی ایران نصف میانگین جهانی است

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرد: آمار سالانه خودکشی در کشور حدود ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ مورد می باشد که معادل نصف میانگین جهانی است.

به گفته وی در کشور نزدیک به ۲ هزار مورد قتل در سال رخ می‌دهد. به رغم اینکه آمار منازعات در کشور طی یک دهه گذشته چهار برابر شده، اما آمار قتل افزایش نیافته است./ایرانتجمع اعتراضی کامیوندارن، در فارس تنش‌آفرین شد

در پی اعتصاب کامیون‌داران در شهرهای مختلف ایران امروز صف‌های بلند بنزین در استان فارس تشکیل شد. به گزارش بی‌بی‌سی مردم در شیراز از ترس نداشتن بنزین در روزهای آینده به پمپ بنزین‌ها هجوم برده اند. Risultati immagini per ‫اعتصاب کامیون‌داران‬‎

امروز روزدوم اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف ایران است.  رانندگان کامیون به ثابت بودن کرایه‌ها، افزایش قیمت بیمه‌ها، قیمت عوارض اتوبان‌ها ،کمیسیون بالای باربری‌ها، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی اعتراض دارند.


نماینده زابل و زهک: خشک شدن تالاب هامون ۴۰ هزار صیاد را بیکار کرد


 مشاور عالی رهبری در نیروهای مسلح : خداوند آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد

یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبری در نیروهای مسلح گفت: خداوند آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد و در بین ۱۹۴ کشور مستقل شکل گرفته تنها حکومتی است که بر اساس آموزه‌های قرآن شکل گرفته است.

Risultati immagini per ‫یحیی رحیم صفوی‬‎

او که در مراسم پاسداشت سوم خرداد به مناسبت آزادی خرمشهر سخن می‌گفت با اشاره به عوامل و مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی در زمان جنگ گفت: پیروزی‌های ملت و کشور ما می‌تواند به عنوان یک الگوی مدیریتی یا یک رهنمود کلان همچنان پیروز‌آفرین باشد./اعتماد آنلاین


کیومرث پوراحمد: راه ندادن زنان به ورزشگاه‌ها بدترین قانون کشور است


عاملان تیراندازی صبح امروز اهواز دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز اعلام کرد:در پی درگیری در چهار سال پیش و ادامه رسیدگی پرونده در دادسرا احدی از طرفین پرونده با یک قبضه اسلحه شکاری جهت تسویه حساب شخصی در مقابل دادسرا اقدام به تیراندازی به طرف دیگر پرونده می نماید.
در این تیراندازی یک زن مجروح شد و یک قبضه اسلحه شکاری در این رابطه از متهمان کشف وضبط شد.


 لیستی از وکلای مورد تایید قوه قضاییه برای پرونده‌های امنیتی منتشر می‌شود


واکنش تند دادستان تهران به دولت بر سر پرونده فعالان محیط زیست

جعفری دولت آبادی دادستان تهران گفت: آقای کلانتری و دیگر مقامات اجرایی حق دخالت در پرونده‌های جاری را ندارند و تعبیراتی امثال «متهمان باید بزودی آزاد شوند» در حد آنان نیست.

Risultati immagini per ‫پرونده فعالان محیط زیست‬‎
وی تاکید کرد که «ایشان( رئیس سازمان محیط زیست) به چه مجوزی در پرونده‌های قضایی دخالت می‌کنند؛ و ثانیاً، مبنای اظهارات وی که هیچ دسترسی و اطلاعی از پرونده قضایی نداشته است چه می‌باشد.»

به گفته جعفری دولت آبادی مبنای اظهارات آقای کلانتری گزارش هیئت تشکیل شده از برخی وزرای دولت و معاون حقوقی ریاست جمهوری برشمرده است در حالی که این هیئت هیچگونه دسترسی به پرونده و محتویات آن نداشته و بنابراین نه این گروه حق اظهارنظر و مداخله در پرونده جاری دارند و نه آقای کلانتری به عنوان رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس جمهور.

به عقیده دادستان تهران  انتظار می‌رفت به جای طرح چنین ادعا‌های بی‌مبنایی، در خصوص کاوه مدنی و خروج وی از کشور توضیح دهد.

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست گفته بود:« هیأت تحقیق دولت متشکل از وزیران دادگستری، کشور، اطلاعات و معاون حقوقی ریاست جمهوری پس از بررسی وضعیت فعالان بازداشت شده محیط‌‌زیستی‌ به این نتیجه رسید که این افراد بی دلیل در بازداشت به سر می‌برند و باید بزودی آزاد شوند»./ایران


تیتر یک روزنامه ایران: بازداشتی‌های محیط زیستی جاسوس نیستند


درخواست دیده‌بان حقوق بشر برای تحریم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸

مدیر اجرایی دیده بان حقوق بشر از رهبران جان خواست در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ شرکت نکنند.

Risultati immagini per ‫افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸‬‎ به گفته وی :«رهبران جهان باید به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بفهمانند که اگر وی دست‌کم مسیرش را تغییر ندهد و به «جنایاتی» که نیروهای دولتی و روسیه در سوریه مرتکب می‌شوند پایان ندهد، آنها در مراسم افتتاحیه جام جهانی در وی‌آی‌پی کنار او نخواهند نشست»/ایسنا


صرافی‌های مجاز وارد معامله ارز شدند

یک مقام مسئول در نظام بانکی از بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر صدور اجازه خرید مستقیم ارز از سوی بازرگانان در صرافی‌ها خبر داد و گفت: صرافی‌های مجاز وارد عملیات معامله ارز شدند./مهر


امروز بیست و یکمین سالگرد ۲ خراد ۷۶ است که در انتخابات آن روز در ایران برای اولین بار دولت اصلاح‌طلب بر سر کار آمد، رقابت میان ناطق نوری و محمد خاتمی بود.


واکنش به سخنان وزیر مهاجرت دانمارک درباره روزه

سخنان وزیر مهاجرت دانمارک در مورد تاثیر روزه گرفتن بر کارایی مسلمانان ساکن دانمارک، واکنش‌های مردم این کشور را در پی داشته است.

اینگر استویبرگ گفته بود که ساعات کاری مسلمانان در ماه رمضان به دلیل امکان بروز خطرات احتمالی برای جامعه باید کاهش پیدا کند. او به یک روزنامه دانمارکی گفته بود که به طور مثال روزه گرفتن راننده‌های اتوبوس‌ و کارمندان برخی از اداره‌های خدماتی میتواند برای جامعه خطرناک باشد.

این اظهارات با واکنش دو شرکت اتوبوس رانی همراه بود که گفته اند تاکنون هیچ حادثه‌ رانندگی را ثبت نکرده اند که دلیل آن روزه گرفتن باشد. اتحادیه مسلمانان دانمارک هم در پاسخ به خانم استویبرگ اعلام کرد: «تشکر که به فکر ما هستید اما مسلمانان بالغ‌اند و حتی در زمانی که روزه می‌گیرند مراقب سلامت خود هستند.»/ایران اینترنشنال


ارس امیری به قید وثیقه آزاد شد


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

 

بازگشت به صفحه اول