حکم قضایی برای انسداد صفحه برخی کاربران ایرانی اینستاگرام

زیتون– صفحه اینستاگرام شماری از مربیان رقص و ورزشکاران زن در ایران بسته شده است. 

در صفحه اینستاگرام این افراد پستی مبنی بر بسته شدن آن «با دستور قضایی» منتشر و دیگر مطالب آن‌ها پاک شده است.

کمال هادیانفر٬ رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)٬ سوم اردیبهشت ماه گفت که نیروهای ویژه پلیس مشغول بررسی ۵۱ هزار صفحه اینستاگرام هستند که به گفته او «محتوای مستهجن و مبتذل» دارند.

اینستاگرام برعکس توییتر و تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی در ایران فیلتر نیست. و تا کنون نیز خبری مبنی بر همکاری صاحب اپلیکیشن اینستاگرام٬ فیس بوک٬ با مقامات قضایی ایران منتشر نشده است.

پیشتر صاحب اپلیکیشن پیام رسان تلگرام٬ به خواست جمهوری اسلامی برخی از کانال‌ها را در این شبکه پیام رسان به دلیل «ترویج خشونت» بسته بود. اما اتفاق مشابه در خصوص اینستاگرام رخ نداده است.

در اینستاگرام شاداب، الناز قاسمی و تعدادی دیگر نوشته شده که «این صفحه حسب دستور مقام محترم قضایی به علت انتشار محتوای مجرمانه مسدود گردید.»

اتفاقی مشابه برای صفحه مائده هژبری، دختر پارکور کار ایرانی، افتاده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »