معصومه ابتکار: شرایط هوای خوزستان امسال بهتر می‌شود

زیتون- معصومه ابتکار، معاون محیط زیست دولت یازدهم خبر داد که بالاخره بعد از مصوبات شورای عالی آب برای اولین بار در تاریخ ایران حق آب زیست محیطی تالاب ها، که حداقل آب مورد نیاز تالاب های ایران هست، به دستگاه های مربوط ابلاغ شده است.

ابتکار برای نمونه به تالاب گاوخونی اشاره کرد و گفت:« بعد از ۱۰ سال، پارسال و امسال، بخش هایی از گاوخونی آبگیری شد و بعد از مدت ها ما توانستیم دایک های محدود کننده آب را در هورالعظیم باز کنیم و دریچه ها باز شد و الان حوزچه سوم هم آبگیری شده و بخش های زیادی از هورالعظیم الان سرسبز است و آبگیری شده و تخلفاتی که شرکت ها در آنجا انجام داده اند و برای اکتشاف نفت، آب را به روی تالاب بسته بودند، الان برطرف شده و آب دارد وارد بخش های مختلف تالاب می شود.»

او در بخش دیگری از مصاحبه اش با خبرآنلاین خبر از احیای کامل تالاب شادگان را نیز داد. در نتیجه، به گفته رییس سازمان محیط زیست کشور این اتفاق به معنای بهتر شدن هوای استان خوزستان است؛ هرچند که بخشی از کانون های گرد و غبار خوزستان در کشور عراق قرار دارد.

 

 

 

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »