پیام سعید رضوی فقیه از زندان

زیتون- سعید رضوی فقیه، روزنامه نگار و زندانی سیاسی تصمیم گرفته است دست به یک اعتصاب غذای جدی و دامنه دار در اعتراض به  عدم پاسخگویی قوه قضاییه و بی توجهی به حقوق شخصی اش ، بزند .
به گزارش «زیتون» رضوی فقیه آنقدر از این وضعیت بلاتکلیفی که گریبانش را گرفته، آشفته است که تهدید کرده حتی ممکن است خودش را به آتش بکشد.
این روزنامه نگار زندانی مشکلی بابت تحمل حکم قبلی خود را ندارد و آن را پذیرفته است، ولی ظاهرا در پرونده ای جدید که علیه او طرح شده ، وضعیت او روشن نیست و غیررسمی تهدید شده است که مجددا به سال ها زندان محکوم خواهد شد.

بلاتکلیفی، تهدید به محکومیت طویل المدت و زندانی بودن در کنار زندانیان عادی باعث به حرکت در آمدن چرخه ای مایوس کنند در زندگی این زندانی سیاسی شده است.

سعید رضوی فقیه سابقه فعالیت در روزنامه‌های اصلاح طلب را در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی دارد و در مرداد سال ۱۳۸۲ نیز به دلیل فعالیت‌های مطبوعاتی‌اش بازداشت و دو ماه را در زندان انفرادی گذراند. او همچنین از اعضای شورای مرکزی ادوار تحکیم وحدت نیز بوده است.
وی چند سال پیش برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت و زمانی که در بهمن ۱۳۸۷ به تهران بازگشت، پاسپورتش در فرودگاه امام خمینی تهران ضبط و به دلیل انچه که «فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام» عنوان شد چند هفته در زندان اوین بود. رضوی فقیه در جریان انتخابات سال ۸۸ سخنگوی ستاد مهدی کروبی بود. رضوی فقیه بعد از وقایع سال ۸۸ از ایران خارج شد، اما پس از مدتی به کشور بازگشت. او آخرین بار پس از ایراد یک سخنرانی در همدان بازداشت شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »